Македонската естрада се збогува од Шаулиќ преку социјалните мрежи

Веста за смртта на големииот Шабан Шаулиќ ја изненади и потреси и македонската естрада. Многу од кавните личности преку социјалните мрежи се простија од пејачот на најголемите хитови во регионот.

Некои од нив споделија и фотографии на своите фејсбук профили преку кои изразуваат и сочувство, присетувајќи на моментите кога се сретнале со оваа голема музичка легенда.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*