Орландо Блум ја запроси Кејти Пери

Четириесет и двегодишниот Орландо Блум ја запроси Кејти Пери (34) на Денот на вљубените.

Актерот и пејачката се во врска три години, а веста за свршувачката и двајцата предмалку ја споделија на нивните профили на „Инстаграм“.

Сепак, парот не остави ништо на случајност и гласини. Пејачката сега објави фотка на нејзиниот Инстаграм профил, заедно со Орландо, а на фотката во фокус е прстенот.

На фотките од запросувањето, двајцата стојат под свод во форма на срце и изгледаат среќно и возбудено.

Инаку, Кети и Орландо беа во врска 3 години пред да решат да ја крунисаат нивната љубов.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*