Погледнете го новиот спот на “Стил бенд” за песната “Стојнето”

Струшкиот “Стил бенд” деновиве го сними својот прв видео запис за нивната нова авторска песна која е насловена “Стојнето”. Видео записот се снимаше во преубавиот планински предел на струшкото село Јабланица, во соработка со ИН продукција.

Автор на текстот на песната е Драган Матески а музиката и аранжманот му припаднаа на големиот музички виртуоз Златко Миладиноски.

Погледнете :

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*