Екстра бенд плус годинава ќе се појават на фестивал

Фестивалски настап за годинава планираат од Екстра бенд плус од Кавадарци. Освен тоа, откриваат дека во најскоро време ќе следи и проект со убави македонски песни.

Екстра бенд плус од Кавадарци имаат големи планови за годинава. Тие при неодамнешното интервју за ИН ТВ, најавија настап на некој од фестивалите кои што се одржуваат низ земјава.

-Други наши планови се тоа што сакаме да излеземе на некој од фестивалите, дали Роса Фест, дали Валандово сеуште незнаеме. Истотака да направиме и еден проект со наши колеги од естрадата и еден чекор погоре-откриваат од бендот за естрадниот магазин Естрада плус.

Инаку, Екстра бенд плус важат за едни од најангажираните бендови во Македонија. Нивните ангажмани, најповеќе се на семејните прослави низ целата земја, но често се застапени и низ локалите во Тиквешкиот регион.

Се надеваме дека 2019-та ќе биде уште поуспешна и се надеваме дека ќе направиме еден добар проект со ИН Продукција.-додаваат оттаму.

Проектот, како што велат е планирано да се сними во најскоро време, со цел гледачите и публиката да уживаат со убава македонска песна во нивна изведба.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*