Нина Бадриќ воодушеви со новата модна комбинација

Хрватската поп пејачка Нина Бадриќ важи за една од најдобирте пејачки во регионот.

Позната е по тоа што својата кариера не ја градеше на скандали и голотии. Така, Бадриќ често може да ја видиме во елегантни модни комбинации, а важи за една од најдобрите стилизирани жени.

Пејачката одржа два концерти во Загреб, а на вториот привлече внимание со својот стајлинг.

Таа не е позната по тоа дека ги истакнува атрибутите, а сега поради провокативниот фустан предизвика многу коментари.

Пејачката имаше висок шлиц, а фановите коментираа дека често треба да носи вакви креации.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*