Наредните часови критични за Дарко Лазиќ откако на пејачот му откажа бубрегот

Здравствената состојба на пејачот Дарко Лазиќ е се понеизвесна, а денеска српските медиуми објавија и дека еден од бубрезите на пејачот откажал, со што наредните часови се критични за пејачот.

-Дарко не е подобар, напротив. Полошо му е од вчера, му откажа еден од бубрезите, вели извор за српските медиуми.

Тој додава дека се е во божји раце и дека докторите не можат да направат ништо.

-Колку неговиот организам е силен и колку може да издржи останува да видиме, вели изворот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*