Стигна првиот роденденски подарок за Лепа Брена од Боба

Лепа Брена на 20-ти октомври ќе одржи роденденски концерт, но и на 21, земајќи предвид дека влезниците за првиот спектакл се веќе продадени.

На тој ден полни 58 години, Брена доби предвремен подарок од својот сопруг Боба Живојиновиќ, кој навистина се потрудил овој пат.

Боба ја изненади Брена со микрофон од марката Sennheiser A 9000, кој го поседуваат само мал број изведувачи во светот: Бијонсе, Ед Ширан, Тејлор Свифт, Питбул, Дрејк, Coldplay и Бруно Марс

Цената на микрофонот изнесува 30.000 евра, но земајќи ја предвид должината на нивниот брак, за Боба ова е веројатно преставува дреболија.

-Вистина е дека го добив роденденскиот подарок од Боба, и неговиот гест навистина ме трогна, бидејќи малкумина знаат дека токму тој ми беше најголемата поддршка во работата со која се занимавам. И токму затоа сум му неизмерно благодарна, како негова животна сопатничка“, изјави Брена.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*