Балкан

Го држи за рака починатиот татко – објавена фотографија од Синан која го расплака регионот

Синан Сакиќ почина вчера рано наутро по долго и тешко боледување, а неговото семејство е неутешно и скршено за загубата. Неговата ќерка Џуклица објави фотографија…

Свет

Кање објави слика од наркоманското купатило на Витни Хјустон, јавноста е згрозена

Раперот Кање објави слика од наркоманското купатило на Витни Хјустон и го навлече гневот на јавноста. Раперот Кање Вест минатата недела ја купил фотографија на…

Македонија

Ташко Каранфиловски доста баран во Европските земји, најчесто Данска и Шведска

Пред извесно време се врати од Данска, каде оствари успешен настап пред тамошните македонци. Ташко Каранфиловски за следниот период најавува и кратка турнеја во Шведска….