Џеј Ло ѕвезда на MTV наградите

August 21, 2018 Jasna Stojanoska 0

Вечерта која сите ја очекуваа се случи синоќа во Њујорк, кој беше домаќин на манифестацијата по повод доделувањето на видео музичките награди на MTV. Стилски облечени […]

Спектакуларно издание на фестивалот за Избор на “Летен фолк хит на Македонија” во Општина Новаци

August 20, 2018 Jasna Stojanoska 0

Во склоп на Културното забавно лето во Општина Новаци се одржа Фестивалот за Избор на “Летен Фолк хит на Македонија”. За најдобар машки вокал, публиката […]