Македонија

Вера со став дека е голема чест да се настапува на македонски фестивал со големите музички имиња

“Да живее младоста” е песна која австралијанката со македонско потекло Вера Трајкоска ја има отепано изминативе години на тетовските “Филиграни”. Таа како што напомена при…

Ексклузивно

Првиот концерт на Наум,Зуица и Џеват помина повеќе од успешно

Екипа на единствената македонска музичка сателитска телевизија ИН, заедно со естрадните ѕвезди Наум Петрески и Зуица Лазова , Џеват Рамаданоски и Илија Тотовски Тота  заминаа…

Македонија

Татијана: Чест ми е што ме викнаа да пеам на свадба во соседна Албанија

Фолкерката Татијана Стефановска на музички план малку одмара. Како што истакнува самата, со почетокот на сезонта на многу забави, нејзините работни ангажмани се постојани.

Македонија

„Ај кју“-Најлошо облечени учесници на Евровизија 2018 !

Ај кју добија бројни критики за настапот на Евровизија, а сега официјално добија награда за најлошо облечени на овогодишното издание на музичкиот натпревар. Македонските претставници…

Македонија

( ФОТО ) Почина матурант на чија матура требало да пее Адам Лабунски, пејачот не го враќа капарот !

Пејачот Адам Лабунски требало да пее на матурска забава, но за жал матурантот починал. Според коментарите на социјалните мрежи Адам, зел капар за тој настап и…