Македонија

Охридското социјално друштво Св.Наум Охридски од Мелбурн слави 35 годишен јубилеј на Охридскиот бал

Се е подготвено за големиот најавен Охридски Бал во Мелбурн, Австралија. Организаторот, Охридското Социјално Друштво Св. Наум Охридски , деновиве ги прави и последните мали…

Македонија

Зуица презадоволна од Австралиската турнеја, луѓето си заминуваат среќни од концертите и тоа ми ја полни душата

Феноменална медиумска покриеност на сите досегашни концерти од големата Австралиска турнеја на легендата на македонската песна Наум Петрески, е ставот на неговата сопруга Зуица Лазова…

Македонија

Гоце -Бананата сними спот но и дует песна со Анета при краткиот престој во Македонија

Кратката неодамнешна посета во родната Македонија, Гоце Петрески Бананата ја искористи за снимање на нова песна и секако нов спот за неа. Спотот е снимен…

Македонија

“Фаворити бенд” од Гостивар подготвуваат песна за Лешок Фест 2018

“Невеста бела самовила” е насловена најновата песна од гостиварскиот бенд “Фаворити”. Со оваа песна групата “Фаворити” ќе настапат на годинешниот Лешочки фестивал.