Македонија

Публиката уживаше на Долни Сарај во Охрид на “Песните од Коштана”

Неповторливите Силви и Влатко направија уште еден незаборавен мјузикл со легендарната “Коштана” пред охридската публика и гостите на Долни Сарај. Публиката уживаше во прекраснните звуци…

Македонија

Џесика Палашоска најавува голема турнеја во Америка

Џесика Палашоска најавува голема турнеја во Америка за Новогодишните празници. Како што открива фолкерката ексклузивно за естрадниот магазин Естрада плус, турнејата ќе трае отприлика месец…

Македонија

ОБДУКЦИЈАТА ПОКАЖАЛА ДЕКА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ПОЧИНАЛ ОД ПРЕДОЗИРАНОСТ СО НАРКОТИЧНИ СРЕДСТВА

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства. Ова е дел од извештајот на судска медицина за…