Македонската естрада со сочувство до семејствата на загинатите во страшната сообраќајна несреќа

February 14, 2019 Vesna Bastovanska 0

Веста за тешката сообраќајна несреќа која вчера се случи на автопатот Скопје-Тетово предизвика реакции од бројни познати личности кои го изразија своето сочувство преку социјалните […]

Ице: Голема е честа да се добие подарок од Ферус

February 12, 2019 Vesna Bastovanska 0

Деновиве социјалните мрежи беа преплавени со информациите дека познатиот македонски саксафонист Ице Атанасовски добил подарок од легендарниот инструменталист Ферус Мустафов. Токму затоа во изјавата за […]