(ВИДЕО) Саксофонистот Даниел Божиноски сними видео запис за неговото прво оро

March 10, 2018 Jasna Stojanoska 0

Саксофонистот Даниел Божиноски сними видео запис за неговото прво музичко остварување насловено “Алтано оро”. Видео записот се снимаше на повеќе локации во прекрасниот Охрид, односно […]

Едита ги напушта Министерке

March 9, 2018 Jasna Stojanoska 0

Едита веќе не е дел од групата Министерке. Оваа вест таа официјално ја потврди со статус на својот Инстаграм профил. После повеќемесечните шпекулации, Едита потврди […]