Македонија

Група “Чардак” во најава на нов проект во стил на акустична музика

По неколкуте успешни проекти со познати и еминентни музички имиња, групата “Чардак” најавува и други понатамошни соработки со музичари. Засега тие не ги откриваат планираните…

Македонија

Цане Петров со нов музички проект насловен “Македонска магична гитара”

“Македонска магична гитара” е насловен најновиот инструментален проект од врвниот музичар  и член на групата “Биоритам”, Цане Петров.  Како што впрочем истакнува и самиот Цане,…

Свет

„Ми рече да се соблечам и да ги покажам градите“: Џеј Ло призна низ што поминала за да добие улога на филм!

И светски познатата Џенифер Лопез се нашла во непријатна ситуација. Имено, пред снимањето на нејзиниот прв филм, режисер побарал од неа да направи некои работи,…