Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Со него не успеа да се омажи. Поранешното момче на Наташа Беквалац, го сруши интеренетот со мускулестото тело.

scroll back to top

Повеќе...

 

После аферата и расправиите, Соња на социјалните мрежи се пофали со скапоцен подарок кој и го купил Аца Лукас.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пејачот Љубчо Ѓеоргиев, моментално работи и живее во Загреб, Хрватска, но не се откажува од македонската песна и вели дека ќе продолжи да ја негува и во иднина.

scroll back to top

Повеќе...

 

Со песната “Послание”од Сузана Спасовска, беше отворен традиционалниот Лешочки фестивал. Оваа композиција за првпат е отпеана пред 10 години.

scroll back to top

Повеќе...

 

Папараците ја уловија Јелена Карлеуша на аеродром без грам шминка, но видно расположена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Џенифер Лопез тренира заедно со своето момче Алекс Родригез. Атрактивната пејачка покажа како одржува добра форма заедно со саканиот.

scroll back to top

Повеќе...

 

На Лешочкиот фестивал настапи со песна која е во поразличен стил од вообичаениот. Блага Петреска ја испеа Пиши Брате, песна која ја опишува моменталната состојба во Македонија.

scroll back to top

Повеќе...

 

После долга пауза која следеше поради скандалите од минатата година, кога семејството Вест ја обвини дека лажно глуми жртва, Тејлор Свифт конечно се одлучи да се врати таму кадешто припаѓа-на сцената.

scroll back to top

Повеќе...

 

Елена Ристеска во друштво на светски познат моден дизајнер.

scroll back to top

Повеќе...

 

Татијана Стефановска беше главно чупе на Широк сокак. Таа на социјалните мрежи објави заедничка фотографија со светски познатата супер стар Дј и вокал Соник.

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолкерката Сани и нејзиниот сопруг Мартин викендов направија голема свадбена прослава која долго ќе се памети. На свадбата присуствуваа голем број естрадни уметници, а Сани не пропушти да запее и да ја звжешти атмосферата.

scroll back to top

Повеќе...

 

Традиционално и оваа година се одржа добропознатиот Лешочки фестивал. Многубројната публика уживаше во преубавите македонски песни на нашите познати изведувачи.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пејачката која долги години се бори со ракот ја потресе јавноста. Дона Арес вели дека е готово.

scroll back to top

Повеќе...

 

Александра Пријовиќ призна дека е бремена. Таа е во љубовна врска со Филип Живојиновиќ скоро две години.

scroll back to top

Повеќе...

 

Лепа Брена нападната поради тоа што користела фотошоп на нејзините фотографии.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ирена Спасовска вели дека најмногу може да ја изнервира некоректен однос од човек кон човек.

scroll back to top

Повеќе...

 

На 27-ми август во Лешок, традиционално како и секоја година ќе се одржи Лешочкиот фолк фест на кој ќе настапат голем број врвни македонски изведувачи.

scroll back to top

Повеќе...

 

Анета и група Молика одржаа извонреден концерт на деветтата вечер од Карпошовото културно лето. Публиката беше воодушевена од неверојатната интерпретација на македонските староградски песни, како и странски хитови.

scroll back to top

Повеќе...

 

Спасен Силјаноски за престојната есен најавува неколку турнеи. Покрај големиот број ангажмани, Спасен вели дека сепак ќе одвои неколку дена за одмор со семејството.

scroll back to top

Повеќе...

 

Саша Поповиќ преговарал како претставник на овогодинешната Евровизија да се појави Јелена Карлеуша.

scroll back to top

Повеќе...

 

Трета среќа. Наташа Беквалац се мажи на есен. Во продолжение ќе дознаеме повеќе детали околу нејзиниот трет брак.

scroll back to top

Повеќе...

 

Вложува цело богатство за изгледот, но како изгледала Северина на почетокот од нејзината кариера?!

scroll back to top

Повеќе...

 

Селект бенд го најавија нивниот нов авторски албум, за кој велат дека се снима на разни локации. Од бендот за снимање на видео спотови на прво место ја издвојуваат соработката со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Марјан Васковски откри дека текстот за неговата најнова песна “За народот македонски” е подарок за неговиот бенд “Легато” од Мелбурн, од Миле Георгиев.

scroll back to top

Повеќе...

 

Најпознатата труба на Балканот, легендарниот Фејат Сејдиќ, почина по кратко боледување на 76-годишна возраст.

scroll back to top

Повеќе...

 

Раперот Џеј Зи призна дека ја претепал сестра и на Бијонсе во лифт. Во продолжение погледнете го и видеото од тепачката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 11 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/