Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Светската дива Бијонсе со шминка е сензационално убава, но без шминка е друга жена. Таа понекогаш сака да побегне од шминка и дотерување, но не и од гламурозниот стил  на живот, а доказ за тоа што честопати ја гледаме на јахта.

scroll back to top

Повеќе...

 

Емина Јаховиќ доби критики од нејзините обожаватели за најновата фотографија од теретана која ја објави на социјалните мрежи.

scroll back to top

Повеќе...

 

Оскар бенд од Битола го заокружуваат своето двд издание со снимањето на трите последни видео записи кои ќе се најдат таму. Снимањето се одвиваше во Преспанскиот крај, во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Покрај неколкуте инструментални обработки кои во изминатиов период ги обработија Мухарем Сулејман и Александар

scroll back to top

Повеќе...

 

Добро познатиот фолкер Спасе Матлијоски од неодамна е веќе семеен женет човек, па како што вели таа обврска воопшто

scroll back to top

Повеќе...

 

Лепа Брена повторно на корекција кај естетичар. Таа овој пат реши да си ги среди темните кругови по очите.

scroll back to top

Повеќе...

 

Верица Шерифовиќ, мајката на Марија во емисија раскажа како се развела од нејзиниот сопруг.

scroll back to top

Повеќе...

 

Познатиот грчки банкар, повторно ја одложи свадбата со Сузана Манчиќ.

scroll back to top

Повеќе...

 

Песната “На сред село” од Снеже Радичевска си доби свое видео. Спотот се снимаше на неколку локации во Тетово, а во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Елена Велевска во интервјуто за ИН ТВ ги издвои семејните одмори со нејзините најблиски во минатото. Нејзините родители често ги носеле на одмор низ Македонија, па затоа тие прошетки ќе останат засекогаш во нејзините убави спомени од детството.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сосема случајно пријателство кое е поврзано со музиката, може да се каже за двајцата виртуози на своите инструменти

scroll back to top

Повеќе...

 

Тања Савиќ заедно со нејзините деца, одлучи да се врати од Австралија во родниот крај. Дали овој потег на Тања значи дека бракот е во криза, останува да видиме.

scroll back to top

Повеќе...

 

 

Неприкосновено на врвот по бараност за настапи на една македонска фолкерка. Со ваков епитет може да се здобие

scroll back to top

Повеќе...

 

“Јас толку сум благодарна што ми е даден благослов да се направи еден ваков фестивал каков што е Лешочкиот.”-истакна Сузана Спасовска во интервјуто за ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот П.Н. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Ќе ти дојдам вечер”е најновата песна од Спасен Силјаноски со која настапи на овогодинешното издание на Лешочкиот


scroll back to top

Повеќе...

 

Цеца дошла до идеја да не се занимава веќе со пеење. Таа откри дека кога се омажила за Аркан сакала да се откаже од музиката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Македонската фолк кралица Благица Павловска на настапот во Бугарија блесна во сиот свој сјај. Со својот прекрасен изглед и позитивната енергија која ја шири, повторно покажа дека одлично се носи со годините.

scroll back to top

Повеќе...

 

Младите македонци кои живеат во Грција, ја продолжуваат долговековната традиција за негување на македонските песни и ора.

scroll back to top

Повеќе...

 

Блага Петреска апелира до пејачите, внимателно да ги одбираат песните. Токму изборот на композициите е доказ за нејзиниот долгогодишен стаж на естрадата.

scroll back to top

Повеќе...

 

И понудија илјадници евра за да учествува на Твоето лице звучи познато. Дали Анастасија Ражнатовиќ ќе го прифати овој предизвик?

scroll back to top

Повеќе...

 

Во српските медиуми одекна веста дека Лепа Брена и Боба се разведуваат. Тие решиле да стават крај на нивниот брак, а нивните синови со поделени мислења.

scroll back to top

Повеќе...

 

Познатата пејачка Анастејша ги изигра судиите на Шведското музичко шоу Идол. Таа преправена со црвена коса се појавила на кастингот за таленти.

scroll back to top

Повеќе...

 

Лепа Брена се појавила во Сараево на една манифестација , која секоја година гостуваат познати имиња од светскиот шоу бизнис.

scroll back to top

Повеќе...

 

Одамна е изгубен сјајот на фестивалите во нашата земјa, тврди доаенот на македонската музика Виолета Томовска. Таа

scroll back to top

Повеќе...

 

Познатата пејачка Бритни Спирс објави фотографии без шминка. "Ова сум вистинската, негламурозна јас, мило ми е што се запознавме".-напиша Бритни.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 29 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/