Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

Најнови наслови

Јована и Екстра Бенд на турнеја во Америка

Битолскиот Екстра бенд и Јована Јакимова денес веќе отатуваа на нивната новогодишна турнеја во Америка.

Повеќе...

Даниела најавува нова песна во Новата година

Успешна, плодна и работна, вака накратко ја опишува годината која изминува фолк дивата Даниела Темелковска,...

Повеќе...

“Кисми” во Германија за најлудата ноќ,...

Работно и турбо, впрочем како и секоја година така и оваа ја поминуваат групата Кисми, а за најлудата ноќ ќе...

Повеќе...

"Дрим Тим "на новогодишна турнеја во Америка

По нецел месец од официјалната промоција на најновиот видео проект од групата Дрим Тим, “Етно Балкан”...

Повеќе...

Екстра Бенд Скопје заокружува работна година со...

Работно со бројни настапи и ангажмани ја заокружува годинава што поминува скопскиот Екстра Бенд.

Повеќе...

“Туѓина” нова авторска песна на Универзал бенд

Универзал Бенд од Скопје кои бележат низа настапи низ нашата земја и надвор од неа, најавуваат наскоро нова...

Повеќе...

Наум и Зуица на големи турнеи надвор од нашата...

Со бројни работни ангажмани Зуица и Наум ја заокружуваат оваа 2017та година. Двајцата имаа настап на...

Повеќе...

Елена Велевска го промовира видео записот за...

Елена Велевска го промовира видео записот за песната "Срце бакшиш ќе ти дадам". Видеото е дел од проектот кој...

Повеќе...

Познатата босанска турбо-фолк пејачка Селма Бајрами(31) која е бремена неколку месеци синоќа во нејзината родна Тузла направи свадба, јавуваат босанските медиуми.
scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Српската пејачка Гога Секулиќ сними дует со нејзиниот колега Јасмин Јусиќ, а за потребите на екранизацијата на песната „Вуче лопове“ таа стана Црвенкапа, пренесуваат српските медиуми.
scroll back to top

Повеќе...

 

Дара Бубамара се надева на дует со Енрике
Дара Бубамара популарната српска турбо фолкерка, пред една година најавуваше дека ќе се пробие на светската музичка сцена, па дури споменуваше дует со Енрике Иглесијас, се чини дека не е подготвена за светска кариера, пишуваат српските медиуми.До реализација на овој проект на фолкерката сеуште не дошло, а Дара вели дека тоа е поради што недостаток на слободно време. scroll back to top

Повеќе...

 

Деновиве Facebook масовно ја пушти новата верзија за профилите кој сега е достапен за сите, а ние ви даваме неколку совети како да го користите. scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Српската пејачка Тања Савиќ на предлог на сопругот Душан ја измислила приказната дека е бремена за да го оттргне вниманието на јавноста дека имаат проблеми во бракот и дека се на чекор до развод - дознава српски „Курир“. scroll back to top

Повеќе...

 

Денес авторот на "ненаситно" Мартин Биолчев ми се јави и ми рече дека песната е украдена најмногу безцеремонно од пејачка на име Оливера Коцева.

scroll back to top

Повеќе...

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Музичките канали MTV и VH1 го забранија новиот спот за песната Girl Panic на легендарните Duran Duran, поради малку послободните сцени на најубавите жени од светот на модните писти Наоми Кемпбел, Синди Крафорд и Ева Херцигова.

scroll back to top

Повеќе...

 

JEFF KAPLAN по потекло е Македонец кој зивее во Австрија а својата кариера ја гради на Српскиот пазар. scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Рафал од дваесеттина метци ја изрешетал зградата на белградско Баново брдо во која живее Неда Украден, јави „Ало!“. Во три наутро, кога се случил инцидентот во кој никој не настрадал, пејачката не била во станот, поради што може да биде среќна, бидејќи рафалот поминал точно над нејзината тераса. scroll back to top

Повеќе...

 

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ направила композиција за српската фолк дива Сека Алексиќ додека текстот го напишал Драган Брајовиќ Браја, пренесува српски „Прес“.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во бугарскиот град Пловдив ќе се забрани турбофолкот за време на новогодишните и божиќните празници изјавиле надлежните општински власти на градот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Српската турбо фолк-пејачка Светлана Ражњатовиќ позната како Цеца, за чудо едно излезе од домашен притвор.Но за да биде изнесена пред суд за обвиненија за агресивно однесување.

scroll back to top

Повеќе...

 

Поп ѕвездата Северина Вучковиќ вчера хрватските медиуми ја навредуваа споредувајќи ја со славната хероина на серијата „Грдата Бети“!Имено, новинарите на весникот „24 сата“ го искритикувале стајлингот кој Севе го имала во текот на минатонеделната посета на Народното собрание на Србија поради хуманитарната акција „Битка за бебињата“ и својата ѕвезда ја нарекле Грдата Северина.

scroll back to top

Повеќе...

 

Уште од изминатата недела околу естрадниот круг на хрватската музичка сцена се рашириле гласини дека познатиот хрватски пејач Тони Цетински, по 12 години љубовна врска и четири години брак, одлучил да се разведе од сопругата и негова менаџерка Ивана Нобило Цетински.

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Дара Бубамара  давајки интервју за една српска Телевизија ја нападна мува,погледнетего видеото.

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/