Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин


Најнови наслови

Хармониката негова најголема љубов

И покрај тежината од 13тина килограми на неговата хармоника, Сашко Ристески со преголема љубов ја изразува...

Повеќе...

Оливер Драгоевиќ излезе на бина и запеа!

Иако е тешко болен, Оливер Драгојевиќ излезе на сцена и запеа на хуманитарниот концерт „Верувај во љубов“...

Повеќе...

Мартин Стојаноски со позитивно мислење за...

Мартин Стојаноски со позитивно мислење за фестивалите во Македонија. Иако досега има само настапи на...

Повеќе...

Потребни се нови песни а не препејување на...

За хаосот кој владее во македонската музика отворено зборува и маестро Сашко Велков кој истакнува дека во...

Повеќе...

Десет години непребол !

Поп-ѕвездата Тоше Проески на 16 октомври пред десет години загина во сообраќајна несреќа на автопатот кај...

Повеќе...

Тотално го смена својот лик

Дали е во прашање шминка и фризура, или фотошоп, не е познато.  

Повеќе...

Се стегна во црн секси фустан

Иако се породи пред една година, пејачката покажа дека со труд може да се постигне се, па така ја покажа...

Повеќе...

“Песна за Крани” од Елена Јовческа е порачка од...

“Песна за Крани” од Елена Јовческа е порачка од Детроит. Елена вели дека песната е веќе пуштена во етер...

Повеќе...

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Овие девојки едноставно ја сакаат својата слобода. Не сакаат нешто да ги стега.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пред неколку денови Дејан Миличевиќ изјави дека не е никаков плагијатор,дека случајност е тоа ако се повтори сцена слична на некој странски спот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пријателите на Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе подолго време ја убедуваат пејачката да почне со пишување на автобиографија, во која, меѓу другото ќе открие во јавност непознати детали од својот живот.
- Цеца не е човек кој пишува книги и мисли дека веќе премногу детали од својата најдлабока интима поделила со фановите, но исто така знае колку таква книга би им значела на нејзините обожаватели.
scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

 

scroll back to top

Повеќе...

 

 

-Спиевме на кревет на катови, а кога некоја од нас ќе сакаше да се истушира, секогаш се каравме која прва да го направи тоа. Некогаш и заедно се туширавме, открива Жизел за „Вог“.Денес, оваа 31 – годишна манекенка е една од најплатените светски модели. Таа вели дека сиромаштијата е причината за нејзината успешна кариера.Таа има пет сестри, а заедно со семејството се собираат еднаш годишно.

scroll back to top

Повеќе...

 

Еден од култните филмови во поранешна Југославија „Тесна кожа“, кој беше снимен во неколку продолженија, наскоро ќе добие уште две играни изданија, соопшти продуцентската куќа „Gama entertainment group“.

scroll back to top

Повеќе...

 

Марија Шерифовиќ, после кафе бар кој до пред некое време го држела во Белград, отвара дискотека “Klub 34”, и тоа во Виена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во филмот биле прикажани снимки и фотографии на поп кралот кои досега не и’ биле познати на јавноста, како и интервјуа со семејството и блиските пријатели.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 48 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/