Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

Најнови наслови

Јована и Екстра Бенд на турнеја во Америка

Битолскиот Екстра бенд и Јована Јакимова денес веќе отатуваа на нивната новогодишна турнеја во Америка.

Повеќе...

Даниела најавува нова песна во Новата година

Успешна, плодна и работна, вака накратко ја опишува годината која изминува фолк дивата Даниела Темелковска,...

Повеќе...

“Кисми” во Германија за најлудата ноќ,...

Работно и турбо, впрочем како и секоја година така и оваа ја поминуваат групата Кисми, а за најлудата ноќ ќе...

Повеќе...

"Дрим Тим "на новогодишна турнеја во Америка

По нецел месец од официјалната промоција на најновиот видео проект од групата Дрим Тим, “Етно Балкан”...

Повеќе...

Екстра Бенд Скопје заокружува работна година со...

Работно со бројни настапи и ангажмани ја заокружува годинава што поминува скопскиот Екстра Бенд.

Повеќе...

“Туѓина” нова авторска песна на Универзал бенд

Универзал Бенд од Скопје кои бележат низа настапи низ нашата земја и надвор од неа, најавуваат наскоро нова...

Повеќе...

Наум и Зуица на големи турнеи надвор од нашата...

Со бројни работни ангажмани Зуица и Наум ја заокружуваат оваа 2017та година. Двајцата имаа настап на...

Повеќе...

Елена Велевска го промовира видео записот за...

Елена Велевска го промовира видео записот за песната "Срце бакшиш ќе ти дадам". Видеото е дел од проектот кој...

Повеќе...

Познатите пејачки Северина и Наташа Беквалац се обвинети дека нивните нови хитови кои премиерно беа изведени во завршниот дел од реалити шоуто Сурвајвер... се украдени!

scroll back to top

Повеќе...

 

Јелена Карлеуша од нејзиниот соработник,приател на поклон добила кутија бомбони во облик
на машки полов оган .

scroll back to top

Повеќе...

 

ПОП ПЕЈАЧКАТА ЕМИНА ЈАХОВИЧ-САНДАЛ НА ДРУШТВЕНАТА МРЕЖА ТВИТЕР ПОСТАВИ ФОТОГРАФИИ НА КОИ СЕ ГЛЕДА КАКО
НЕЈЗИНИОТ СИН ЈАМАН МЕСИ ПИЦА.scroll back to top

Повеќе...

 

Концертот во бугарскиот град Пазарџик Весна Змијанац ќе го памти по одличната атмосфера, но и по земјотресот кој пејачката ја станал од кревет среде ноќ.scroll back to top

Повеќе...

 

ДИВА ВО 300.ООО ПРИМЕРОЦИ.

scroll back to top

Повеќе...

 

БИВШАТА ХРВАТСКА МИСИЦА И УЧЕСНИК ВО ОВОГОТИНЕШНИОТ ,,ПРЕЖИВЕАН ,,ОЧИГЛЕДНО УЖИВА ВО ТЕТОВИРАЊЕТО И СО ЗАДОВОЛСТВО ГО ПОКАЖУВА ТОА.scroll back to top

Повеќе...

 

После огромниот хит ’’Зек Зек Дадумле’’, Гаги Бенд ’’исфрли’’ уште една хит песна!

scroll back to top

Повеќе...

 

Во џипот со кој што управувал Стојанка Новаковиќ – Стоја удрил шлепер и целосно го уништил! Несреќата се случила во неделата околу 19.30 на Зрењанинскиот пат.scroll back to top

Повеќе...

 

Светлана Цеца-Ражњатовиќ освен со песни на концертот во Софија своите обожаватели ќе ги почастеше и со своите гради.

scroll back to top

Повеќе...

 

В недела на 27 мај, српскиот водител Огнен Амиџиќ во втор пат ќе го изговори судбоносното „да“, овој пат на својата долгогодишна девојка манекенката Данијела Димитровска.scroll back to top

Повеќе...

 

Боба Живоиновиќ и Лепа Брена го прославија 20. роденден на Стефан со пријателите и семејството во ресторанот „Талас“ на Земунскиот кеј.scroll back to top

Повеќе...

 


Српската пејачка Ана Николиќ неодамна настапила во еден загребски клуб.scroll back to top

Повеќе...

 

Поп дивата Јелена Карлеуша која што го завршува новит албум, реши да се фрли на тренинзи и да го затегне задниот дел од телото, односно задникот!scroll back to top

Повеќе...

 

Веќе со години Дејан Матиќ кажува дека кога ќе се ожени ќе мора да направи патувачка свадба бидејќи има пријатели низ цел свет!....И еве...времето за свадба дојде, а за неколку месеци тој и неговата идна сопруга Јелена ќе станат родители!scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк дивата Лепа Брена се пофали дека од неодамна почна да користи Твитер и дека ужива да пишува со пријателите, обожавателите и роднините. Понекогаш става и приватни слики , а стави и слика од фамилијарниот ручек!scroll back to top

Повеќе...

 

Во едно гостување на утринска програма на Б92, Зорица Брунцлик изјавила дека ќе ги изнајми услугите на познатиот новосадски стриптизер Дејан Несторовиќ.scroll back to top

Повеќе...

 

Јавно надавање на Грција кликнете на линк,почетнаца цена е 1550 долари.

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк дивата Лепа Брена долго ќе го памети патувањето од Чикаго за Детроид 2012 година на својата турнеја! Додека патувала со авион боинг 747 на американската компанија Делта, еден од моторите се расипал 10 минути пред слетувањето!scroll back to top

Повеќе...

 

Сопруг кој се сомневал дека неговата жена го изневерува со друг, побарал помош кај локален гатач кој и фрлил магија за полесно да биде фатена на дело.

scroll back to top

Повеќе...

 

scroll back to top

Повеќе...

 


scroll back to top

Повеќе...

 

Премиера на спотот на Желко Јоксимовиќ со најефтиниот спот снимен за една евровизиска песна.

scroll back to top

Повеќе...

 


scroll back to top

Повеќе...

 

Цеца Ражнатовиќ призна дека не и фали секс бидејќи сексот без љубов не е интересен!scroll back to top

Повеќе...

 

Јана Тодоровиќ заради големината на градите поминува низ пекол!
Познато е дека нејзините гради важат за најголеми природни гради на естрадата и поради тоа има многу здравствени проблеми и болки во кичмата!scroll back to top

Повеќе...

 

Поговорката “рани куче да те лае“ кај Сека Алексиќ би можела да гласи “рани куче за да ти изеде се“! Фолк дивата Сека Алексиќ има проблем со своето куче милениче Вивијан кое веќе со денови и го гризе намештајот, а омилени играчки за грицкање му се и чевлите, сандалките и чизмите од газдарицата! Дали е тоа затоа што тие се изработени од скапа и најфина кожа или нешто друго е во прашање...како и да е..штетата од 20 000 евра е направена!scroll back to top

Повеќе...

 
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/