Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Водачот на денс групата“ Фанки џи“ и бившиот фармер Гаги Џогани, многу е бесен на Огњен Амиџиќ- водителот од телевизија Пинк, затоа што Огњен не ги вика во емисија ни него, ни неговите браќа Џогани!

scroll back to top

Повеќе...

 


После првиот сингл “Опет си победила“ кој што неколку месеци е на топ листите и стана регионален хит, Тони Цетински се представи со уште една нова песна како најава за неговиот албум.scroll back to top

Повеќе...

 


Поп пејачката и несудената представничка за“ Евросонг “од Србија Александра Коваќ, направила скандал за време на полагањето на испитот!scroll back to top

Повеќе...

 

Во петокот вечерта фолк дивата Светлана Ражнатовиќ-Цеца имаше концерт во Бања Лука на кој присуствуваа 20 000 луѓе. Организаторите сакаа пејачката да се чувствува како кралица, па ја сместија во председателскиот апартман во комплексот на владата на Република Српска.

scroll back to top

Повеќе...

 

Веќе со денови на естрадата владее полемика од што Светлана Ражнатовиќ- Цеца беше на операција? Дали заради чир што и се појави од нервози, дали заради испуштените вени или заради нешто друго???scroll back to top

Повеќе...

 


Судејќи спрема првите реакции за новата песна од Цеца” Пробуди ме кад буде готово”, многу луѓе мислат дека песната е наменета за Наташа Беквалац која што е во врска со манекенот Владо кој што предходно беше во врска со Цеца!scroll back to top

Повеќе...

 

Од долго најавуваната  нова песна на Драгана Мирковиќ  излезе дека станува збор за обработка!scroll back to top

Повеќе...

 


Во ноќта помеѓу средата и четвртокот, младиот пејач Саша Капор завршил во полициска станица за поседување на оружје без дозвола!scroll back to top

Повеќе...

 

Бојан Маровиќ (28) за влакно ја избегнал бандерата и сообраќајна несреќа по враќањето од концертот од Македонија.scroll back to top

Повеќе...

 

Ништо од концертот наСека Алексиќ и плескавиците! Најавениот концерт на фолк пејачката Сека каде со влезниците одеа во пакет и плескавици од 200 грама, е одложен.scroll back to top

Повеќе...

 

Иако е веќе четири децении во естрадата, Милена Плавшиќ не ги менува животните и музичките ставови кои ги има од почетокот на кариерата.scroll back to top

Повеќе...

 

Ако не знаеш што ќе се случи, тогаш прашај го Драган Којиќ-Кеба! Фолк пејачот за кој колегите со години зборуваат за неговиот втор талент, повторно излезе на виделина.

scroll back to top

Повеќе...

 

Кој се фаќа-тој се сака! Душко Тошиќ ја допираше од позади својата сопруга Јелена Карлеушаscroll back to top

Повеќе...

 

Неверојатна  ситоација поткрепена со факти деновиве се случува во домот на една од нај познатите радио водителки во Австралија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Милан Станковиќ веќе некое време мака мачи со вишокот на килограми! scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк пејачката Радојка Аџиќ или Дара Бубамара е многу среќна што нејзиниот спот се врти во Америка и најавува светска кариера!scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк пејачката Даниела Враниќ веќе неколку месеци има сериозни проблеми со здравјето.scroll back to top

Повеќе...

 

Светлана Цеца Ражнатовиќ во исповед за магазинот “ Цеца специјал“ си ја отвори душата и кажува дека се што работела во животот, работела за да се заштити себе и својата фамилија, и после сите турболенции и крпење на рани што ги имаше, потребен и е маж кој ќе и пружи сигурност и мир!scroll back to top

Повеќе...

 

Младиот пејач Дарко Мартиновиќ ги освои симпатиите од публиката и стана новата ѕвезда на Звезде Гранда.scroll back to top

Повеќе...

 

Пејачот Жељко Јоксимовиќ сними несекојдневна инструментална верзија заедно со пијанистката Соња Радојковиќscroll back to top

Повеќе...

 

Пред неколку денови Гога Секулиќ се скарала со продавачката од бутикот Шери Хил, бидејќи не и дозволила да го купи фустанот од 2000 евра, затоа што Цеца Ражнатовиќ имала ист таков! Правило на фирмата е две јавни личности не можат да купат иста гардероба па затоа не сакале да и го продадат фустанот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Босанската пејачка Селма Бајрами се прослави со добрите песни, но секако голем дел од популарноста и донесе и атрактивниот физички изглед и жешкото играње на сцена. Меѓутоа последниве месеци Селма се повлече од јавност заради бременоста. Во декември минатата година таа се омажи за Мујо Мусиќ, а на медиумите им откри е дека е бремена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Кога се појави на бината, сите посетители почнаа на глас да ги пејат нејзиниоте песни, а не остана незабележано ни нејзиното сексипилно фустанче! Хрватската пејачка Јелена Розга настапи на ’’Тамбурица фест’’ во Нови Сад, а публиката беше воодушевена од нејзината појава.scroll back to top

Повеќе...

 

Поп ѕвездата Ана Николиќ се појави на ревијата на креаторката Сузана Периќ и предизвика најголемо внимание кај медиумите!

scroll back to top

Повеќе...

 

Вики Миљковиќ реши да направи пресврт во својата кариера, но никој не очекуваше дека во својата постапка ќе биде толку радикална! Вики својата светло смеѓа коса ја фарбаше во плава, а публиката по прв пат има прилика да ја види во вакво издание.

scroll back to top

Повеќе...

 

По објавувањето на интернет дека концертот на Сека Алексиќ што ќе се одржи на базенот “Извор“ и дека со секоја влезница ќе има гратис плескавица, фолк пејачката многу се изнервирала! Ургирала да се повлече понудата од страна на организаторите каде што со влезницата која е 600 динари вклучено е и капење и плескавица.scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 14 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/