Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

Најнови наслови

Хуманитарен концерт Oberzel- Ravensburg

Вики Филипова со успешен хуманитарен концерт во кој и самата беше дел од организацијата.Впечатливо беше тоа...

Повеќе...

Дали ви се допадна “Етно Балкан”, новото видео...

Дали го погледнавте новиот спот на Дрим Тим за првиот дел од нивниот проект насловен "Етно Балкан" ?

Повеќе...

Балканските ѕвезди ќе се збогатат од хонорарите...

Колкав хонорар ќе земат познатите балкански ѕвезди за дочекот на Новата 2018-та година?

Повеќе...

Благојче Стојановски Туше за дочекот на Нова...

За Дочекот на Нова година, Благојче Стојановски Туше повторно ќе настапува во Австралија. Тој е чест гостин...

Повеќе...

Најавува нови песни пред Нова година

И покрај готовите песни кои ги има , тешко може да одвои време за да влезе и да ги сними со оглед на нејзините...

Повеќе...

Бележат бројни настапи низ цела Македонија

Прилепскиот Форум бенд се состои од шест членови и настапуваат на голем број свадби и веселби како во...

Повеќе...

Петар Ангелевски со импресии од средбата со...

“Средба на гајдаџии” е фестивал на гајди кој се одржува во Србија, а на кој годинава учество зеде и нашиот...

Повеќе...

“Легнала мома” нова песна од Хирстијан Стојоски

Нова песна од младиот музичар Христијан Стојоски. Песната која ја сними за релтивно краток преиод носи...

Повеќе...

Жељко Шашиќ зел големи пари за двапати по ред да ја отпее песната од Аца Лукас “Умри у самочи“, песна која најголема популарност стекна кога Аца Лукас му ја грабна жената на Жељко!scroll back to top

Повеќе...

 

Еден хрватски портал направил едноставна анкета, каде посетителите можат да гласаат за една јавна личност која ги “удавила“ предходните години. Спрема гласовите, најголеми шанси да победи има Северина Вучковиќ која моментално е на прво место на листата.scroll back to top

Повеќе...

 


scroll back to top

Повеќе...

 

Жена од Саудиска Арабија се разведува од нејзиниот сопруг бидејќи тој не ја задоволувал во брачната постела.

scroll back to top

Повеќе...

 

Легендата на српската народна песна Предраг Живковиќ-Тозовац кој неодамна доби национална пензија за голем придонес во културата, изјавува дека негова желба е да направи училиште за млади пејачи.scroll back to top

Повеќе...

 

Легендата на југословенската фолк сцена Весна Змијанац го најавува својот голем концерт во белградската Арена.scroll back to top

Повеќе...

 

 Поп пејачката Анабела Буква им открила на новинарите дека нејзиниот нов сопруг Андреј Матијас е многу болен.scroll back to top

Повеќе...

 

После долгогодишниот престој во најголемата издавачка куќа Гранд, и неколкуте албуми кои ги издаде за оваа куќа, кралицата на народната песна Лепа Лукиќ одлучи да ја менува бојата.scroll back to top

Повеќе...

 

Кариерата ја започна во првата сезона од музичкиот натпревар “ Звезда гранда“ и успеа да стане една од најпопуларните пејачки на домашната фолк сцена, но после деветгодишниот договор со “Гранд продукција“ Славица одлучи да не го продолжува договорот со нив.scroll back to top

Повеќе...

 

Здравко Чолиќ го започна снимањето на новиот албум, но му недостасува енергична пејачка со која ќе сними дует!scroll back to top

Повеќе...

 


Во едно шоу, фолк дивата Светлана Ражнатовиќ- Цеца, изјавува дека гледа на иднината и дека не сака да живее со минатото.scroll back to top

Повеќе...

 

Бобан Рајовиќ (41) со право може да каже дека го поминал најтрновитиот пат до славата.scroll back to top

Повеќе...

 

Весна Змијанац (56) купи уште еден стан, но не за себе, туку за нејзината ќерка Николија како подарок за дипломирањето на факултетот!scroll back to top

Повеќе...

 

Како гостинка во емисијата “Скандалозно“ Лепа Лукиќ разговарала за почетокот на кариерата и некои сочни детали од минатото.scroll back to top

Повеќе...

 

Видете како изгледале српеските пејачки некогаш, а како изгледаат денес. Дали е во прашање пластичната хирургија или со годините станувале се поубави, проценете сами!scroll back to top

Повеќе...

 

Познато е дека Горан Бреговиќ сака да ги обработува, а потоа да ги препродава своите стари хитови, а овој пат за тоа зеде големи пари!scroll back to top

Повеќе...

 

Пред очите на сите гости на свадба во Индија е убиен дваесет и двегодишен младоженец Сувик Деј.

scroll back to top

Повеќе...

 

Тврдењето на адвокатат Душан Томиќ дека босанската пејачка Ханка Палдум за време на војната малтерирала некој србин по име Горан Голуб кој бил заробен во логорот на Игман, ја потресе српската јавност!scroll back to top

Повеќе...

 

На еден настап што го имал во клуб, Џеј Рамадановски бил нападнат од две пијани девојки и еден час не го оставале да си оди дома!!scroll back to top

Повеќе...

 

scroll back to top

Повеќе...

 

scroll back to top

Повеќе...

 

scroll back to top

Повеќе...

 

На среде говор му фпери пуштол во глава,го собори обезбедувањета.

scroll back to top

Повеќе...

 

Мојот живот е моја работа! Нема да им дозволам на медиумите да ме прават онаква каква што не сум! На никого не сум му друга или ничија љубовницаscroll back to top

Повеќе...

 


scroll back to top

Повеќе...

 


scroll back to top

Повеќе...

 
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/