Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...


12 годишниот талент на клавијатира Принц Армин сними видео за Модерно оро. Младиот Армин живее во Австралија, а по потекло е од Македонија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гостилницата “Кај Науме” е едно од поомилените места на фолк пејачот Наум Петрески кој како што вели, повеќе го

scroll back to top

Повеќе...

 

Заврши снимањето на првиот проект во живо со кавери на македонски песни на Романтик бенд од Струга. Целта на проектот е зачувување на македонската музика.

scroll back to top

Повеќе...

 

Самиот македонски врв треба да се погрижи за заштитата и зачувувањето на македонската песна од соседите, вели во

scroll back to top

Повеќе...

 


Ниту најведрите на македонската фолк сцена, бендот Скопски боеми не останаа имуни на немилите случки кои следеа во


scroll back to top

Повеќе...

 

Нема човек кој не би ги прокоментирал нејзините долги нозе. Рада Манојловиќ овој пат ги израдува фановите во кратко и проѕирно фустанче.

scroll back to top

Повеќе...

 

На Марковите кули во Прилеп се снимаше спотот за песната “Марио внуче најмило” од Сања Ристеска. Спотот е во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Бритни Спирс гордо се пофали со новите гради, кои најверојатно се подарок од нејзиниот помлад дечко Сем Асгари.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пејачката Соња Динамит сними уште еден спот. Снимањето за песната “Невеста накитена” се одвиваше на повеќе локации во Охрид, во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Обожавател на пејачката Сека Алексиќ, го истетовирал нејзиниот лик на неговата рака. Фотографијата која тој и ја испратил, Сека ја објавила на својот инстаграм профил.

scroll back to top

Повеќе...

 

Големиот хит на Цеца, Пустите ме да га видим, не бил посветен на Аркан, туку на нејзиниот поранешен дечко, Владан Лукиќ кој бил фудбалер на Црвена Звезда.

scroll back to top

Повеќе...

 

Драган Којиќ-Кеба конечно ја покажа сопругата во јавност. Повод за тоа бил нејзиниот роденден.

scroll back to top

Повеќе...

 

Оскар бенд од Битола за првпат ќе патуваат на турнеја во Австралија. Ќе посетат голем број градови како Мелбурн, Сиднеј, Перт, Волонгог, а планирано е да одржат околу десетина концерти.

scroll back to top

Повеќе...

 

Елена Велевска во интервјуто за ИН ТВ открива како дошло до снимањето на нејзиниот прв спот за песната “Пу пу машала”.

scroll back to top

Повеќе...

 

Мега бенд од Тетово подготвуваат нов проект кој ќе биде сличен со претходниот кој тие го работеа во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Оваа година изминува во знакот на големите успеси и достигнувања за мега популарниот фолкер Наум Петрески.


scroll back to top

Повеќе...

 

Ана Николиќ доби скапоцен поклон од својот сопруг Раста. Станува збор за автомобил вреден 50 илјади евра.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Леле Боже” на Соња Динамит си доби и свое видео. Спотот се снимаше на неколку локации во Скопје, заедно со ИН Продукција. Соња за деновиве најави и снимање на уште еден спот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Светски познатата пејачка Бијонсе е позната по својата хуманост. Таа овој пат ги посети настраданите од ураганот Харви, а им донираше храна, како и илјадници долари на официјалната жиро сметка.

scroll back to top

Повеќе...

 

Доста е активна со настапи низ нашата земја, но минатата година беше и на турнеја низ Австралија, поточно во Сиднеј и Мелбурн каде настапуваше пред нашинците во оваа далечна земја. Снеже Радичевска е во преговори за следната турнеја во Канада.

scroll back to top

Повеќе...

 

По прекрасниот и незаборавен настап на овогодинешното издание на Охрид фест-Охридски трубадури, групата Скопски

scroll back to top

Повеќе...

 

И покрај многуте работни ангажмани кои ги имаше во летниот период и сеуште ги има, фолкерот Спасен Силјаноски успеа

scroll back to top

Повеќе...

 

Светската дива Ријана се појави во два извонредни стајлинзи на лансирањето на нејзината колекција шминки.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во нејзината долгогодишна кариера, само два пати настапила на фестивал и тоа на Фолк фест Спасовден. Снеже Радичевска конечно ќе се појави на уште еден на фестивал. Таа во интервју за Ин ТВ го најавува нејзиниот  настап на годинешниот Роса Фест.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ленче и Горан Кукиќ со групата Јупитер, победници на Фолк вечерта од годинешното издание на “Охрид фест-Охридски трубадури”. На Фолк вечерта беа изведени вкупно 21 новосоздадена песна.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дара Бубамара се поднови со спортски џип марка Ровер кој чини огромно богатство. Таа не штеди кога станува збор за автомобил.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 55 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/