Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

Најнови наслови

Хуманитарен концерт Oberzel- Ravensburg

Вики Филипова со успешен хуманитарен концерт во кој и самата беше дел од организацијата.Впечатливо беше тоа...

Повеќе...

Дали ви се допадна “Етно Балкан”, новото видео...

Дали го погледнавте новиот спот на Дрим Тим за првиот дел од нивниот проект насловен "Етно Балкан" ?

Повеќе...

Балканските ѕвезди ќе се збогатат од хонорарите...

Колкав хонорар ќе земат познатите балкански ѕвезди за дочекот на Новата 2018-та година?

Повеќе...

Благојче Стојановски Туше за дочекот на Нова...

За Дочекот на Нова година, Благојче Стојановски Туше повторно ќе настапува во Австралија. Тој е чест гостин...

Повеќе...

Најавува нови песни пред Нова година

И покрај готовите песни кои ги има , тешко може да одвои време за да влезе и да ги сними со оглед на нејзините...

Повеќе...

Бележат бројни настапи низ цела Македонија

Прилепскиот Форум бенд се состои од шест членови и настапуваат на голем број свадби и веселби како во...

Повеќе...

Петар Ангелевски со импресии од средбата со...

“Средба на гајдаџии” е фестивал на гајди кој се одржува во Србија, а на кој годинава учество зеде и нашиот...

Повеќе...

“Легнала мома” нова песна од Хирстијан Стојоски

Нова песна од младиот музичар Христијан Стојоски. Песната која ја сними за релтивно краток преиод носи...

Повеќе...

Долги години старата македонска традиција на свадбите, беше запоставена, а наместо традиционалните инструменти гајда, зурла, тапан, гајдаџијата Петар Ангелевски истакна дека луѓето повеќе барале трубачи. Но последниве две години, повторно се враќа старата традиција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дали го погледнавте новиот видео запис на Болеро бенд од Струмица за нивната авторска песна "Не прифаќам" ?

scroll back to top

Повеќе...

 

Своите максимални работни ангажмани кои ги имаа во летниот период но и сега некако ги заокружија со нивните два

scroll back to top

Повеќе...

 

И покрај многуте работни ангажмани кои постојано ја одвлекуваат надвор од домот, фолкерката Татијана Стефаноска

scroll back to top

Повеќе...

 

Ај со среќа свадба е авторска песна на Екстра бенд плус од Кавадарци. Со оглед на тоа што имаа доста позитивни реакции за песната, тие се презадоволни од ова нивно авторско дело.

scroll back to top

Повеќе...

 

Српската пејачка Вера Матовиќ ја има највредната куќа на естрадата во Србија. Три милиони евра е вредноста на нејзинит луксузен дом на Дедиње.

scroll back to top

Повеќе...

 

Како звучи песната "По фабриките во Германија" во изведба на Екстра бенд плус од Кавадарци?

scroll back to top

Повеќе...

 

Славко Зафировски исклучително работно ја заокружува оваа година. По неодамнешниот негов најнов видео запис за

scroll back to top

Повеќе...

 

Српскиот пејач Кеба заработи кривична пријава. Со својот автомобил на пешачки премин во Белград, удрил во девојка.

scroll back to top

Повеќе...

 

Од 14-годишна возраст ја негува гајдата. Покрај овој традиционален дувачки инструмент, младиот Петар Ангелевски изучува зурла и кларинет.

scroll back to top

Повеќе...

 

Познатата пејачка Гвен Стефани на 48-годишна возраст ќе роди четврто дете. Вештачкото оплодување се покажало како успешно.-пренесуваат светските медиуми.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дали го погледнавте новиот видео запис на Соња Динамит насловен “Леле Боже” ?

scroll back to top

Повеќе...

 

Пеам од срце за целата публика, вака популарниот фолкер, царот, како што го нарекуваат   Орце Стевковски ги искажува своите емоции за сите негови настапи особено пред нашинците од дијаспората.

scroll back to top

Повеќе...

 

Со оглед на тоа што долги години котираат на македонската музичка сцена, Екстра бенд плус се барани низ сите градови во Македонија. Најчесто настапуваат на свадби, но имаат и голем број свирки во ресторани и клубови.

scroll back to top

Повеќе...

 

Поради сериозен здравствен проблем, Шакира го откажа својот концерт во Германија. Станува збор за голем проблем со гласните жици.

scroll back to top

Повеќе...

 

По бројните ангажмани во летниот период Татијана продолжува со настапи надвор од нашата земја. На 9-ти декември ќе гостува во Бремен, Германија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Младиот Армин кој интензивно се занимава со музика и учи музичко училиште се здобил со дипломи за класична и џез музика.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дали ви се допадна видео записот на Дамјан Стојаноски за најновата песна "Бојана ми е судена" ?

scroll back to top

Повеќе...

 

“Македонска селска гајда” е насловот на првото оро на младиот гајдаџија Петар Ангелевски. Тој викендов во демирхисарскиот крај снимаше видео запис за неговото првенче, во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пред да се појави во спортско лежерно издание, Џенифер Лопез ги истакна облините во бел тесен фустан. Таа се појави на два настани, прво со саканиот Алекс Родригез, а потоа и со ќеркичките на спортски настан во Мајами.

scroll back to top

Повеќе...

 

Аца Лукас уловен во автомобил со позната пејачка. Станува збор за атрактивната Каја Остојиќ, која е пред развод со сопругот Џуниор Џек.

scroll back to top

Повеќе...

 

Промовиран новиот видео запис на Болеро бенд за песната "Митро ле Митро". Видеото се снимаше во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Како звучи песната "Ферман дојде" во изведба на Екстра бенд плус од Кавадарци ?!

scroll back to top

Повеќе...

 

Групата Екстра бенд плус од Кавадарци неодамна го имаше своето претставување на нивниот најнов проект во ИН

scroll back to top

Повеќе...

 

Болеро бенд како и секоја година, така и оваа за Новогодишната ноќ се ангажирани во хотел кој се наоѓа во Пиринскиот дел на Македонија. Тие велат дека и овој пат Новата година ќе ја пречекаат еден час порано за разлика од нас.

scroll back to top

Повеќе...

 

Повеќе ја преферираат народната музика но на сите веселби , свадби и кршетвки свират она што ќе го побара публиката,


scroll back to top

Повеќе...

 
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/