Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Да бидеме хумани и да му помогнеме на Кире Везенкоски Маџаро од групата Пелагониски мерак, на кој му изгоре куќата до темел. ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ !!!

scroll back to top

Повеќе...

 

Во подготовка е втор авторски албум на групата “Молика Јуниор”. Покрај ангажманите околу албумот, тие периодов се резервирани и на голем број настапи на семејни веселби низ цела Македонија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Жељко Јоксимовиќ ужива на море, но без неговата сопруга Јована. Тој во моментов се наоѓа во Будва, каде за скоро време ќе одржи голем концерт.

scroll back to top

Повеќе...

 

На брегот на Охридското крајбрежје, се одржа Австралиско-Македонска свадба.

scroll back to top

Повеќе...

 

Се омажи младата фолк пејачка Ади Андријана Бојковска. Свадбената церемонија се случи во скопскиот ресторан “Маркер”.

scroll back to top

Повеќе...

 

Летните денови се одмара и работи. Вака може да се каже за фолк ѕвездата Благоја Грујовски кој престојниов период ги прави последните подготовки за двата најавени концерти на кој ќе биде

промовиран неговиот нов албум.

scroll back to top

Повеќе...

 

Јасмина Гуњова од неодамна ја оствари својата прва заедничка соработка со ИН продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Горда жена” е новиот видео запис кој во соработка со ИН продукција изминативе денови го сними Милица Кузмановска.

scroll back to top

Повеќе...

 

Младите Натали и Петар овој викенд ќе го имаат својот најголем ден во нивните животи. Тие допатуваа од

scroll back to top

Повеќе...

 

Северина и Игор заминаа на одмор во Бодрум, Турција. Севе се соблече по бикини, но наместо горен дел врза проѕирна кошула.

scroll back to top

Повеќе...

 

Милица Тодоровиќ се соблече топлес, а фотографијата ја објави на Инстаграм. Таа моментално се одмора во Хрватска.

scroll back to top

Повеќе...

 

Српската пејачка Лепа Брена откри интимни детали од нејзиниот живот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Душко Георгиевски е во преговори за турнеја во Европа. Тој засега не открива каде точно ќе настапува, вели дека најпрво треба да ги изменаџира обврските во неговата адвокатска канцеларија, за да може да отсуствува барем десетина дена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Јелена Розга се препушти на страстите. Таа деновиве беше уловена во провокативна поза со нејзиното момче Стјепан, кој е дел од групата ту челос.

scroll back to top

Повеќе...

 

Владо Калембер на фотографија со неговата поранешна сопруга. Дали на повидок е љубовно помирување, ќе оставиме времето да покаже !

scroll back to top

Повеќе...

 

Адреналин бенд досега немале ниеден настап на фестивалите  низ Македонија. Тие во интервју истакнаа дека и не планираат засега да се појават на фесривал, бидејќи не гледаат просперитет таму.

scroll back to top

Повеќе...

 

Даниел Тренцовски е млад талентиран пејач и клавијатурист, дечко со волшебен глас попознат како Дани Лајв. Во изминатите седум години пренесол многу чувства, а со емоциите кои ги поседува го освои срцето на публиката. Тоа е и рецептот за прекрасните проводи кои ги прави во Париз, каде што редовно настапува со најголемите имиња на тамошната естрада.

scroll back to top

Повеќе...

 

Душко Геогриевски сними спот за неговата најнова песна со наслов “Рано е”. Спотот се снимаше на неколку прекрасни локации во Охрид, а во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Нов скандал на српската естрада. Дара Бубамара во врска со оженет маж, кој поради неа ги оставил двете деца и сопругата.

scroll back to top

Повеќе...

 

Аца Лукас приреди прекрасно изненадување за неговата девојка Бранислава.

scroll back to top

Повеќе...

 

Џеј Ло го промовира новиот спот насловен „Ни Ту, Ни Јо!“ . За само еден ден видеото собра скоро 3 милиони прегледи.

scroll back to top

Повеќе...

 

Емотивната музичка приказна на охридскиот гитарист Мартин Милески, насловена како "Colosseum Full of Emotions" е градена врз база на емоции. Целта е да ги разбуди вистинските вредности кај оние лица кои мислат дека се несреќни. Албумот е веќе готов, а се очекува да излезе за скоро време.

scroll back to top

Повеќе...

 

Голем број ангажмани за група "Марифет" во текот на целиот летен период. Тие велат дека најчесто настапуваат на семејни веселби, свадби и крштевки.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во црно фустанче со бујно деколте, Александра Пријовиќ руши рекорди на социјалните мрежи. Таа периодов ужива во Монте Карло заедно со своето момче.

scroll back to top

Повеќе...

 

Изминатиов период кружеа гласини дека Лоба се разделила од момчето. Таа ги демантира ваквите гласини со најновата фотографија со Ѓорѓи која ја објави на Инстаграм.

scroll back to top

Повеќе...

 

Анета Арсовска вели дека во Македонија повеќе се цени изгледот него вокалните способности и додава дека сето тоа е наметнато од соседството, посебно од Бугарија каде има голем број пејачки кои се антиталенти, а на кои наместо квалитетен глас, им е битна голотијата.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 30 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/