Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Николија го покажа своето тело во бикини. Но што и ѕиркаше под костимот за капење?

scroll back to top

Повеќе...

 

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија родендените во Мајами. Џеј Ло изгледаше прекрасно во секси проѕирен мини фустан.

scroll back to top

Повеќе...

 

Долгогодишното пријателство со еден од членовите на Екстра Бенд, поточно со Горан Јосифовски и Сузана Гавазова се заокружи со нејзино учевство во новиот проект кој

scroll back to top

Повеќе...

 

Јована Јакимова  која од неодамна е дел од  битолскиот Екстра Бенд, не го криеше задоволството од прекрасно реализираниот нов порект во живо со овој бенд. Нејзините очекувања се како што вели, добри финални резултати од страна на публиката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Екстра Бенд од Битола деновиве  го сними новиот проект, во кој имаше специјални гости. Станува збор за Сузана Гавазова, Јована Јакимова и Благојче Стојаноски Туше.

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Погледнетего овиот спот на Адреналин бенд ,новиот хит се вика "Летна шема"

scroll back to top

Повеќе...

 

Екипата на ИН ТВ во домот на малата ѕвездичка Драгана Јовановска од Куманово, која ја знаеме од учеството на српското талент шоу Пинкови Ѕвездички.

scroll back to top

Повеќе...

 

Српската пејачка Милица Павловиќ имаше успешен настап во Белград. Покрај жешкото танцување, Милица имаше уште пожежок стајлинг.

scroll back to top

Повеќе...

 

Неможат да ја скротат страста. Аца Лукас и неговата нова љубов Бранислава, се гушкаа пред преполн клуб.

scroll back to top

Повеќе...

 

Нов проект на Сузана Спасовска, Сашо Ливрински и Бранко Сотировски, насловен како “Македонија рајот”. Проектот е во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

По неодамнешниот настап на фестивалот Филиграни во ревијалниот дел, нејзините работни ангажмани се


scroll back to top

Повеќе...

 

Милица Кузмановска вели дека комерцијализирањето на македонската музика неможе да го засени квалитетот на македонската сценa, додавајќи дека неможе преку ноќ да се стане популарен.

scroll back to top

Повеќе...

 

Карлеуша во брутално секси издание. Таа објави фотографија во проѕирно боди и чизми од 140 000 динари.

scroll back to top

Повеќе...

 

Неда Украден е горда на своите години. Таа во бикини без фотошоп покажа како изгледа негувана жена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Душко Георгиевски досега настапил на голем број фестивали во нашата земја. Тој има позитивно мислење за нив и според него полесно е да се пласира песна на фестивал за да допре до публиката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк пејачот Благоја Грујовски се подготвува за настап на Пирин фолк Фест во Бугарија. Тој ни откри дека заедно со неговиот композитор Копров се во преговори за издавање албум во Бугарија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ја претставуваше Македонија на Евровизија, а сега настапи на раскошна свадбена церемонија на пар од Либан, за која зборува целиот свет. Станува збор за Охриѓанецот Ѓоко Танески.

scroll back to top

Повеќе...

 

После успешниот настап на фестивалот “Филиграни”, македонската фолк пејачка Блага Петреска летниот период ќе го искористи за одмор со своите најблиски.

scroll back to top

Повеќе...

 

Водителството е доста занимлива професија за Ирена Цајкиќ. Таа веќе две години се занимава како водителка, а интересно е тоа што ја прати македонската музика кај нашинците во Австралија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ова лето ќе биде работно и за пејачката Јасмина Гуњова. Покрај ангажманите на музички план и подготовките за Фолк Фест Валандово, неа и претстои и одбрана на магистерскиот труд.

scroll back to top

Повеќе...

 

Две нови песни на “Nune Brothers” и нашата легенда Есма Реџепова. Песните се снимени пред Есма да почине, а ќе бидат објавени за скоро време.

scroll back to top

Повеќе...

 

Милан Завков презадоволен од тоа како помина неговиот концерт по повод 40 години од неговото постоење на македонската естрада. Публиката имаше можност да ужива во вокално-инструментален концерт, со негови авторски песни и најуспешни хитови во неговата кариера.

scroll back to top

Повеќе...

 

Покрај тоа што напорно вежба, Џенифер Лопез има и посебен режим на исхрана. Сето тоа придонесува Џеј Ло да изгледа секси и да биде во топ форма на 47 години.

scroll back to top

Повеќе...

 

Лепа Брена на 56 години ги покажа атрибутите во бикини. Таа во моментов е на одмор во Франција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Од почетокот на август публиката ќе има можност да ужива во новиот албум на Благојче Стојановски Туше. Снимањето на песните е веќе завршено, преостанува уште нивно миксање, а со тоа и финиширање на ова цд.

scroll back to top

Повеќе...

 

Марјан Коцев во моментов подготвува нов албум кој ќе биде заеднички проект со групата "Бекрии" од Штип. Тој ни откри и дека за скоро време ќе биде промовираран дуетот со неговиот колега Влатко Алексовски.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 37 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/