Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Лепа Брена престојуваше во Охрид по повод нејзиниот голем концерт. Таа беше на прошетка до Свети Наум каде не пропушти да ги отпее песните "Битола мој роден крај" и "Јовано Јованке".

scroll back to top

Повеќе...

 

Рита Ора го облече најминијатурното бикини што некогаш сте го виделе. Со најновите фотографии коишто Рита ги направи на одмор во Јамајка ги испровоцира нејзините 12 милиони фанови.

scroll back to top

Повеќе...

 

Тијана Дапчевиќ се фотографираше во бикини. Таа ја покажа нејзината витка и прекрасна става.

scroll back to top

Повеќе...

 

Влатко Велјаноски ги негува дувачките инструменти, а посебно ја издвојува гајдата која важи за еден од најпознатите македонски традиционални инструменти.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во Куратица по 15-ти пат викендов се одржаа Курајчките средби. Ваквите средби се одржуваат од година во година, а стануваат се побројни и помасовни. За забавата се погрижија Сања Ристеска и Селект бенд.

scroll back to top

Повеќе...

 

Легендата на македонската фолк музика Виолета Томовска снимаше спот во соработка со Ин Продукција. Спотот се снимаше на повеќе локации низ преубавиот Охрид.

scroll back to top

Повеќе...

 

Јелена Карлеуша честопати можеме да ја видиме во провокативни изданија. Овој пат таа се одлучи за "минич" под кој не носи долна облека.

scroll back to top

Повеќе...

 

Аца Лукас прекинал интервју откако го прашале за Бранислава, односно новинарите сакале да го прокоментира раскинувањето со неа.

scroll back to top

Повеќе...

 

По долгата драма за старателството, Северина е на одмор со синчето. Таа на инстаграм објави преслатки фотографии од нивниот одмор.

scroll back to top

Повеќе...

 

Есента започнува со неколку турнеи на Благоја Грујовски и тоа во Германија и Шведска. За новогодишните празници пак, веќе е договорена голема турнеја од два месеци во повеќе градови низ Америка.

scroll back to top

Повеќе...

 

Македонско фолк дуо пали и жари на грчките плажи. Станува збор за Татијана Стефановска и Митко кои во моментов се наоѓаат во Грција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Со полна пареа периодов работи на нови песни. Марјан Коцев подготвува нови наменски песни од кои едната за слава, а другата за зет.

scroll back to top

Повеќе...

 

Уште кога била девојче, Јована Јакимова поминувала часови пеејќи песни пред огледало. Таа веќе 8 години професионално се занимава со пеење, а вели дека и покрај големиот број ангажмани наоѓа време за одмор, спорт и рекреација, како и за дружба со пријателите.

scroll back to top

Повеќе...

 


“Ти си мојот рај” е најновото музичко парче од Мулти Бенд. Тие деновиве го снимаа и нивниот видео запис за оваа песна, кој го снимија заедно со ИН продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ријана повторно блесна, но овој пат на премиера на нов филм во сексипилен црвен фустан. Таа едвај ги задржа градите во деколтето.

scroll back to top

Повеќе...

 

Кога Милица Тодоровиќ ќе замеша со задникот, Џеј Ло може вода да и носи. Во неколку наврати покажа дека покрај солидното пеење, таа и одлично танцува.

scroll back to top

Повеќе...

 

На неговите настапи, често е во друштво на своите колеги од македонската естрада. Овој пат Благојче Стојановски Туше ќе настапи во Љубојно за Илинден, заедно со Адријана Кеш, Јордан Митев, Ташко Каранфилоски, Фаворити бенд од Битола и група Персиди од Ресен.

scroll back to top

Повеќе...

 

Проектите во живо, кои Битолскиот Екстра бенд често ги снима, се со една цел и тоа зачувување на македонската народна песна.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сузана Гавазова за скоро време не планира да отпатува на турнеја во подалечните земји, иако има голем број понуди. Таа вели дека би можела да настапи само во Европа, бидејќи во моментов го подготвува својот нов материјал.

scroll back to top

Повеќе...

 

Какво мислење има сопругот на Бранислава Пашајлија за нејзината врска со српскиот пејач Аца Лукас?!

scroll back to top

Повеќе...

 

Со 8 цд-а во едно издание, Сузана Спасовска ќе ја заокружи својата 30 годишна музичка кариера. На тие цд-а ќе се најдат сите нејзини отпеани песни досега. Што се однесува на нејзините ангажмани, Сузе вели дека е зафатена во текот на целата година.

scroll back to top

Повеќе...

 

Две нови цд-а со македонски ора, подготвува композиторот Сашо Ливрински. На цд-та ќе има широк спектар на песни кои ќе задоволат поширок круг на публика.

scroll back to top

Повеќе...

 

Најновото оро на Стефан Котески, насловено “Трубаревски мерак” ќе си добие свој видео запис. Видеото го изработи ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Даниела Темелковска веднаш по летниот период ќе отпочне со интензивни работни ангажмани околу нејзината нова песна.

 

scroll back to top

Повеќе...

 

Дали ја препознавате ваква или можете да погодите за кого станува збор. Нашата фолкерка Анета Наковска во овие жешки летни денови одлучи да не става ниту грам

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолкерката Џесика Палашоска објави нови фотографии на социјалните мрежи со кои ги полуде мажите.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 25 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/