Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Марјан Васковски деновиве снимаше нов спот за песната “Лична Лено”. Локацијата на која се снимаше спотот е прекрасниот амбиент на битолското село Дихово.

scroll back to top

Повеќе...

 

После бројните работни ангажмани, настапи на Филиграни и снимањето на новиот спот, Сашко Велков и групата Дрим Тим се буквално неуморни. Тие како што велат се насекаде, каде што ги бара публиката.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Ти забранувам” е најновата песна од Ирена Спасовска која деновиве го сними и својот спот за оваа песна , заедно со ИН продукција. Песната е љубовна, модерна , нешто поинакво од тоа што го пеела Ирена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Откако Стефан почна да се бави со музика, јас веќе не сум му мајка туку негов музички ментор, се зборовите на музичката дива Лепа Брена, која неодамна имаше

scroll back to top

Повеќе...

 

Престојнава есен фолк пејачот Благоја Грујовски веќе има договорени две гостувања во Европа, конкретно во Германија и Шведска.

scroll back to top

Повеќе...

 

После големиот хит "После тебе" ,Адреналин бенд со нов хит "Летна шема".

scroll back to top

Повеќе...

 

Љубовта кон музиката ја негува и во своите пензионерски денови. Ордан Ристески

scroll back to top

Повеќе...

 

Многумина мислат дека познатото “Чалгиско оро” е народно, но тоа не е така. Ова оро

scroll back to top

Повеќе...

 

Рада Манојловиќ се соблече во танга бикини, па преку сите пози објасни зошто има најдобар задник на српската естрада.

scroll back to top

Повеќе...

 

Младата пејачка Тамара Ангеловска брзо сфати што треба да прави за да биде популарна. Таа на својот фејбук профил објави скокотливи фотографии.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сузана Спасовска и оваа година ќе настапи на Лешочкиот фолк Фест. Фестивалот ќе се одржи на 27 август, а учество ќе земат голем број естрадни уметници од македонската фолк сцена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Младата и талентирана Драгана Јовановска покрај прекрасниот глас, умее да свири на пијано. Нејзината љубов кон пијаното започнала уште кога Драгана имала 6 години.

scroll back to top

Повеќе...

 

Нашата македонска песна немилосрдно се снима во Бугарија и соседството е коментарот на фолк легендата Виолета Томовска, која отворено кажува за состојбата


scroll back to top

Повеќе...

 


И покрај многуте дуетни песни кои ги има снимено досега со повеќе пејачи, Даниела Темелковска и понатака најавува нови дуетни песни.

scroll back to top

Повеќе...

 

Песната од Благоја Грујовски “Моја река” во изминатиов период направи голем бум, како по слушанот и бараност од пубиката, така и по високото котирање на фолк


scroll back to top

Повеќе...

 

Мулти бенд засега не планираат да настапат на фестивал. Тие во моментов се сконцентрирани на снимање нови песни и спотови.

scroll back to top

Повеќе...

 

Песната “За Мариовска Градешница” од Орце Стефкоски ќе добие и спот. Видеото се снимаше во живописното село Градешница, а во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Јелена Карлеуша на настап се појави по брендирана долна облека и чизми над колена.

scroll back to top

Повеќе...

 

Северина направи голема промена во изгледот и ги изненади своите фанови. Таа сега е блондинка.

scroll back to top

Повеќе...

 

Никогаш посекси. Нови фотографии од одморот на Рита Ора во Јамајка.

scroll back to top

Повеќе...

 

Приватната снимка на Александра Пријовиќ ја гледале 50 илјади луѓе. Нејзиното врело тело во бикини предизвика лавина коментари.

scroll back to top

Повеќе...

 

Легендата на македонската народна песна Виолета Томовска вели дека во Македонија е многу тешко сам да организираш концерт и баш поради тоа во нашата земја нема концерти на македонски интерпретатори.

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолк пејачката Даниела Темелковска во интервју за ИН продукција истакна дека го одобрува препејувањето на старите македонски песни во кавери со посовремени аранжмани.

scroll back to top

Повеќе...

 

Не старее ! 47 годишната Гвен Стефани се појави во бикини на плажа во Калифорнија. Иако е мајка на три деца, таа покажа дека изгледа фантастично.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во чии раце заврши Рада Манојловиќ при нејзиниот престој во Македонија?

scroll back to top

Повеќе...

 

Штотуку породената Бијонсе снима нови песни и најавува турнеја. Нејзиниот сопруг Џеј зи целосно ја поддржува ваквата одлука на Бијонсе, а веќе изнајмил и голем број дадилки кои ќе се грижат за нивните деца.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 30 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/