Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Емина Јаховиќ заедно со своето семејство три недели ќе плови на јахта. На ова крстарење Емина со себе си носи и тројца готвачи.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пејачката Симона Попоска се вери за младиот и познат бизнисмен, Кристијан Попоски. Парот на социјалните мрежи објавија фотографиите од прекрасната забава.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Солзи и смеа” се подготвуваат за уште една голема турнеја во Австралија. Тие во оваа далечна земја ќе патуваат во месец октомври, а пред нашинците и овој пат ќе одиграат 5 претстави од кои две во Мелбурн и по една во Болонгог, Сиднеј и Перт.

scroll back to top

Повеќе...

 

Свое учевство на сккорешниот Лешочки фестивал најави и фолк пејачот Спасен

scroll back to top

Повеќе...

 

Заедничкиот видео запис “Сестра” кој неодамна го снимија двете прилепчанки Елена


scroll back to top

Повеќе...

 

После долги години кариера , патувања , настапи, пеење, дружење со фановите,

scroll back to top

Повеќе...

 


Целиот свој живот го посветил на музиката како негова најголема љубов. Симеон

scroll back to top

Повеќе...

 

Дино Мерлин ја покажа својата сопруга. Тој откри дека љубовната врска со неа ја започнал на 17 годишна возраст.

scroll back to top

Повеќе...

 

Како звучи песната “Трепни” од Цеца, во изведба на Енерџи бенд и Ѓоко Јовиќ? Оваа преработка е дел од новиот проект со кавери на Енерџи бенд, кој е во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ирена Спасовска е автор на своите песни. Таа вели дека покрај за музиката, учествува и во одбирањето текстови и додава дека е доста емотивно поврзана со истите.

scroll back to top

Повеќе...

 

Полека  но сигурно  се комплетира  мозаикот за  интернационалниот музички

scroll back to top

Повеќе...

 

Прекрасна забава за мерак приредија синоќа фантастичните Сања Ристеска, Спасе

scroll back to top

Повеќе...

 

Српските пејачки Рада Манојловиќ и Дара Бубамара периодов се во војна.

scroll back to top

Повеќе...

 

Викторија Лоба го покажа задникот во секси бикини, а потоа ги изненади обожавателите со својот нов имиџ.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сузана Спасовска се подготвува за турнеја во Кина. Преговорите се при крај, а патувањето би требало да се случи во месец ноември или декември.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сања Ристеска неодамна сними две нови песни за кои ќе се изработат и спотови заедно со ИН Продукција. Едната песна е со наслов “Ќе те полудам”, а другата е посветена на нејзиното внуче Марио.

scroll back to top

Повеќе...

 

Фестивалите одамна не се тоа што беа, а веќе на голема врата нивниот ефект

scroll back to top

Повеќе...

 

Ако во 90те години филмот “Хајде да се волимо” беше најгледаниот игран филм на

scroll back to top

Повеќе...

 

Интернационалниот фестивал “Тра ла ла” за првпат во Охрид. Овој традиционален фестивал веќе 17 години се одржува во Битола, а оваа година освен во Битола, се одржува и во Балканскиот Ерусалим. Годинава на фестивалот учествуваат натпреварувачи од 13 земји. Покрај фестивалот, учесниците ќе имаат можност да се запознаат и со убавините на Охрид.

scroll back to top

Повеќе...

 

"Скандалите се потребни на оние пејачи кои помалку знаат да пеат."-вели фолкерката Ирена Спасовска.

scroll back to top

Повеќе...

 

Новиот хит на Екстра бенд е печалбарска песна насловена Втуга земја не останувам, дело на текстописецот Орце Зафировски,Песната полека но сигурно станува хит ,прифатена е во дијаспората веке во Австралија ,Америка и Канада ,има пофални зборови до Сателитската ИНТВ.

scroll back to top

Повеќе...

 

Спотот за песната Ти си мојот рај,е сниман на неколку локации во Охридско ,погледнетего спотот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Македонската песна е слушана буквално насекаде во дијаспората од сите македонци,

scroll back to top

Повеќе...

 

Групата Чебрен егзистира скоро 8 месеци на македонската естрада и засега може да се каже дека полека но сигурно си го пронаоѓа своето место во оваа сфера.

scroll back to top

Повеќе...

 

На синоќешната забава која беше организирана од страна на црковниот одбор од

scroll back to top

Повеќе...

 

Покрај низата нивни скечови кои секојденвно се вртат на телевизиите и внесуваат смеа и ведрина во секој дом, добро познатите актери од “Солзи и смеа” од неодамна

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 35 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/