Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Според актерот Сашо од “Солзи и Смеа”, три премиери во годината се доволни за да бидат присутни пред публиката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Влатко Велјаноски талентот за свирење гајда го наследил од своите предци. Тој вели дека љубовта кон истата се родила уште кога бил дете.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сања Ристеска во интервју за ИН ТВ вели дека големиот број ангажмани не ја заморуваат, бидејќи музиката е тоа што ја исполнува.

scroll back to top

Повеќе...

 

Северина направила вистински бум на настапот во Хрватска. Покрај тоа што на публиката и приредила прекрасна ноќ, таа го покажала и нејзиното секси тело.

scroll back to top

Повеќе...

 

Пејачката ги распосла градите среде настап. Татјана Лазаревска објави провокативна фотографија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Каролина Гочева конечно замина да се одмори во Грција, заедно со својот вереник. Таа веднаш објави фотографии на инстаграм, но најмногу впечаток остави еден интересен детаљ.

scroll back to top

Повеќе...

 

Марјан Васковски промовираше две нови песни. Тој неодамна сними спот за песната "Лична Лена", кој е во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолкерката Ирена Спасовска открива како поминува еден нејзин слободен ден. Таа се подготвува и за наредни турнеи во Данска и Швајцарија во месец септември.

scroll back to top

Повеќе...

 


Својот одмор Марјан Васкоски го искористи максимално во родната Македонија. Тој изминатиов период дојде тука од

scroll back to top

Повеќе...

 

Аца Лукас итно хоспитализиран во болница. Преку соопштение се извиниле за тоа што не се појавил во дискотеката каде бил закажан негов концерт.

scroll back to top

Повеќе...

 

Мажите одлепија. Џенифер Лопез прави вежби за гради и го покажа деколтето најблиску досега.

scroll back to top

Повеќе...

 

Цеца се соблече во мини бикини и го покажа бујното деколте. За неа летото започнува во моментов.

scroll back to top

Повеќе...

 

Усогласување на карактерите, за добро функционирање на бендовите.-ова го истакнаа членовите на Мулти бенд при нивното гостување во ИН ТВ.

scroll back to top

Повеќе...

 

Андријана Будимир му беше девојка на Тоше Проески, кој загина во тешка сообраќајна несреќа пред 10 години.

scroll back to top

Повеќе...

 

Голема караница среде плажа. Дарко Лажиќ бесен на Ана Севиќ, поради Аца Лукас.

scroll back to top

Повеќе...

 

Во продолжение ќе погледнеме како звучи песната "Прекасно" од српскиот пејач Амар Гиле во изведба на група Марифет !!!

scroll back to top

Повеќе...

 

2016-та година помина многу успешно за "Солзи и Смеа". Тие се надеваат дека и 2017-та ќе биде успешна и ќе ја заокружат со добра турнеја.

scroll back to top

Повеќе...

 

Влатко Велјаноски воодушевен од престојот во Охрид. Тој истакна дека Охрид е негов омилен град и дека си поминал преубаво. Влатко сега се враќа на работните ангажмани во Австралија заедно со неговиот бенд “Соната”од Мелбурн.

scroll back to top

Повеќе...

 

Со жешко видео Викторија Лоба го најави новиот спот за песната „Дојди“. Од видеото можеме да заклучиме дека спотот ќе биде по светски терк.

scroll back to top

Повеќе...

 

Жељко Самарџиќ после 20 години на сцената драстично го промени изгледот. Тој на социјалните мрежи напиша дека е воодушевен од промената.

scroll back to top

Повеќе...

 

Северина на ремонт. Хрватските медиуми објавија дека ја надоградила косата, ги корегирала усните, а направила и одличен шопинг.

scroll back to top

Повеќе...

 

Ирена Спасовска вели дека пејачите на македонската естрада мора сами да се борат за да опстанат на сцената.

scroll back to top

Повеќе...

 

Како музичарите се снаоѓаа со хитовските песни во 60-те и 70-те години, особено

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолкерката Сузана Гавазова се трансформираше. Таа на социјалните мрежи објави фотографии со новата фризура.

scroll back to top

Повеќе...

 

Познатата Сузана Манчиќ приведена во соседна Грција. Таа истакнала дека не и било сеедно кога и кажале дека ќе и биде одземена возачката и дека ќе ја приведат во полициска станица.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Модерна гајда” на Влатко Велјаноски доста добро прифатена од јавноста. Влатко е презадоволен од видеото и не го криеше задоволството од соработката со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 22 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/