Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

По трет пат стана татко. Пејачот Миле Кузманоски доби уште една ќерка.

Миле Кузмановски деновиве стана татко по трет пат. Фолкерот, кој веќе ги има близначките Ана и Јана, повторно доби ќерка. 

Инаку, пред неколку години Кузмановски се соочи со голема трагедија, односно неговата сопруга и мајка на близначките ја изгуби битката со ракот, а по нејзината смрт пејачот за ВЕЧЕР изјави...

-Оптимизмот е двигател на позитивната енергија кај луѓето, а и кај мене. Животот никогаш не се избегнува, а мирот секогаш го наоѓам кога ми треба. Смисловна содржина на мојот живот му даваат ќерките Ана и Јана", потенцираше тогаш.

Последно нешто, пак, што слушнавме на музички план беше дуетската "Живели брате" која ја сними со Жика кој, пак, беше дел од составот "Браво бенд", а се уште се актуелни и темите од албумот "Шприцер" кој го промовираше во 2015 година.

scroll back to top
 
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/