Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Даниел Тренцовски е млад талентиран пејач и клавијатурист, дечко со волшебен глас попознат како Дани Лајв. Во изминатите седум години пренесол многу чувства, а со емоциите кои ги поседува го освои срцето на публиката. Тоа е и рецептот за прекрасните проводи кои ги прави во Париз, каде што редовно настапува со најголемите имиња на тамошната естрада.

22 годишниот Даниел Тренцовски е роден во Македонија, каде завршил музичко и свири клавир. Пред две години патот го однел во Париз, каде продолжил да ги разубавува битните моменти на луѓето. Преку нашите до француските локали, дискотеки, приватни забави, Дани не престанува да ја воодушевува јавноста. Тоа го потврдуваат и неговите бројни настапи ширум Франција, Германија, Швајцарија, како и заеднички настапи со Милица Тодоровиќ, Александра Пријовиќ, Џани, Лапсус бенд и уште многу други, а сето тоа во најпознатата дискотека во Париз “Redlight”.

Богатиот репертоар на младиот и талентиран пејач придонесе до разни гостувања ширум Европа, а Дани со својот глас и понашање на сцена ги освојува срцата на бројната публика, пеејќи народни и забавни песни. Неговиот прекар со себе носи само едно, незаборавен помин и најлуди ноќи.

Даниел ни откри дека за скоро време ќе биде готов и неговиот прв сингл  кој се очекува со нетрпение.

До тогаш уживајте во извонредната кавер верзија на познатиот хит на Аца Лукас, Волиш ли ме !

scroll back to top
 

Гости присутни

Има 69 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/