Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Душко Геогриевски сними спот за неговата најнова песна со наслов “Рано е”. Спотот се снимаше на неколку прекрасни локации во Охрид, а во соработка со ИН Продукција.

Фолк пејачот Душко Георгиевски сними спот за неговата најнова песна “Рано е”.

-Иако беше еден од најтоплите денови, снимањето помина одлично, машки издржавме и се си течеше во најдобар ред онака како што имавме замислено.-вели Душко.

Како автор на песната Рано е се потпишува Орце Гелевски, текстот е на Елена Георгиева, а за аранжманот се погрижи Дејан Момироски.

Со оглед на тоа што Охрид има неисцрпна убавина, Душко очекува овој спот да биде одлично прифатен од гледачите.

Инаку, спотот го изработи ИН Продукција.


scroll back to top
 

Гости присутни

Има 63 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/