Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Група Марифет од Прилеп снимија нов проект во живо. Проектот се состои од препеани македонски и екс ју хитови, а видеото е во соработка со ИН Продукција.

“Група Марифет” ги снимија новите кавери во живо. Мартин, еден од членовите на групата истакна дека снимањето помина одлично, а се надева дека ќе им се допадне на публиката. Инаку, станува збор за сплетови на препеани македонски и ех ју хитови.

-Идејата беше заедничка на група Марифет, тука постојат неколку сплетови на македонски препеани песни, а воедно и забавни песни кои се во етер во моментов, нешто снимавме.-вели тој.

Мартин открива дека во моментов се подготвува и нивна авторска песна која ќе биде промовирана за скоро време.

-За скоро време во целосниов проект спремаме и авторска песна, да биде поинтересно, но да не ветувам сега, тоа ќе се случи за месец до два се надевам.-додаде Мартин.

Бендот Марифет постои веќе две години на македонската естрада, а е составен од врвни музичари кои долги години се занимаваат со музика.

scroll back to top
 

Гости присутни

Има 19 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/