Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

Најнови наслови

Хуманитарен концерт Oberzel- Ravensburg

Вики Филипова со успешен хуманитарен концерт во кој и самата беше дел од организацијата.Впечатливо беше тоа...

Повеќе...

Дали ви се допадна “Етно Балкан”, новото видео...

Дали го погледнавте новиот спот на Дрим Тим за првиот дел од нивниот проект насловен "Етно Балкан" ?

Повеќе...

Балканските ѕвезди ќе се збогатат од хонорарите...

Колкав хонорар ќе земат познатите балкански ѕвезди за дочекот на Новата 2018-та година?

Повеќе...

Благојче Стојановски Туше за дочекот на Нова...

За Дочекот на Нова година, Благојче Стојановски Туше повторно ќе настапува во Австралија. Тој е чест гостин...

Повеќе...

Најавува нови песни пред Нова година

И покрај готовите песни кои ги има , тешко може да одвои време за да влезе и да ги сними со оглед на нејзините...

Повеќе...

Бележат бројни настапи низ цела Македонија

Прилепскиот Форум бенд се состои од шест членови и настапуваат на голем број свадби и веселби како во...

Повеќе...

Петар Ангелевски со импресии од средбата со...

“Средба на гајдаџии” е фестивал на гајди кој се одржува во Србија, а на кој годинава учество зеде и нашиот...

Повеќе...

“Легнала мома” нова песна од Хирстијан Стојоски

Нова песна од младиот музичар Христијан Стојоски. Песната која ја сними за релтивно краток преиод носи...

Повеќе...

Вики Филипова со успешен хуманитарен концерт во кој и самата беше дел од организацијата.Впечатливо беше тоа што за прв пат по распадот на бивша Југославија на едно место беа собрани голем број и музичари и гости од сите националности.Концертот

се одржа во Оберзел  Германија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дали го погледнавте новиот спот на Дрим Тим за првиот дел од нивниот проект насловен "Етно Балкан" ?

scroll back to top

Повеќе...

 

Колкав хонорар ќе земат познатите балкански ѕвезди за дочекот на Новата 2018-та година?

scroll back to top

Повеќе...

 

За Дочекот на Нова година, Благојче Стојановски Туше повторно ќе настапува во Австралија. Тој е чест гостин во оваа далечна земја, а овој пат ќе пее во Рокдел Илинден во Сиднеј.

scroll back to top

Повеќе...

 

И покрај готовите песни кои ги има , тешко може да одвои време за да влезе и да ги сними со оглед на нејзините бројни

scroll back to top

Повеќе...

 


Прилепскиот Форум бенд се состои од шест членови и настапуваат на голем број свадби и веселби како во нивниот регион, така и низ целата земја.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Средба на гајдаџии” е фестивал на гајди кој се одржува во Србија, а на кој годинава учество зеде и нашиот млад гајдаџија Петар Ангелевски. Тој вели дека овој настан е убаво искуство и се надева дека повторно ќе учествува и ќе научи уште повеќе за неговиот инструмент.

scroll back to top

Повеќе...

 

Нова песна од младиот музичар Христијан Стојоски. Песната која ја сними за релтивно краток преиод носи наслов “Легнала мома”.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дрим Тим го промовираа најновиот инструментал насловен “Етно Балкан”. Се надеваат дека овој поразличен стил ќе им се допадне на гледачите. Ова е само еден дел од проектот кој тие го имаат замислено, допрва следуваат уште неколку делови. Видеото е во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Промовиран видео записот за првото оро на младиот гајдаџија Петар Ангелевски со наслов “Македонска селска гајда”. Видеозаписот се снимаше на повеќе локации во Демирхисарскиот крај, а го изработи ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дали го погледнавте новиот видео запис на група Милениум за песната "Радувај се мајко"?

scroll back to top

Повеќе...

 

"Фестивалите се на некој начин отскочна даска за песните."-вели Дамјан Стојаноски, кој со песната “Мојот народ” годинава ги освои жирито и публиката на Валандовски фестивал и го освои првото место.

scroll back to top

Повеќе...

 

Нов проект со добро одбрани македонски песни сними бендот “Да Капо” во соработка со ИН Продукција. Проектот е составен од два народни микса и еден забавен, а од бендот се надеваат дека ќе биде добро прифатен од јавноста.

scroll back to top

Повеќе...

 

Благојче Стојановски Туше и пријателите. Станува збор за Новогодишно шоу кое се снимаше во студиото на ИН Продукција. Гости во шоуто на Туше се Форум бенд, Менде Куноски и Адријана Кеш.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сеуште нема договорено работен ангажман за Новогодишните празници, но очекува да добие понуда за настап во

scroll back to top

Повеќе...

 

По неодамнениот настап на Валандовскиот фестивал каде настапи со песната “Кажи срце” и претходниот нејзин нов видео запис за песната “Посебна”, Татијана Стефаноска најавува нови видео записи.

scroll back to top

Повеќе...

 

Болеро Бендот, неодамна снимија два видео записи за две нивни песни од кои едната е “Митро ле Митро” стара македонска песна, додека пак другата е нивна авторска и носи наслов “Неприфаќам”.

scroll back to top

Повеќе...

 

„Визија за Македонската митологија ,преточена во 10  композиции,необременети од ниту една земска предрасуда,извишена кон вечноста на бескрајниот македонски идиом“.

scroll back to top

Повеќе...

 

Дали го погледнавте и дали ви се допадна најновиот видео запис на Дамјан Стојаноски за песната "Мојот народ"?

scroll back to top

Повеќе...

 

Нашата намера е да ги насмееме луѓето во Македонија со една цел да ги отргнеме од секојдневнието и нивните проблеми,

scroll back to top

Повеќе...

 

Млади ентузијасти кои една година егизстираат на македонската музичка сцена го сочинуваат бендот Да Капо.


scroll back to top

Повеќе...

 

Дефинитивно, Рада Манојловиќ е една од најзгодните пејачки на Балканот. Таа на секое појавување носи кратки фустанчиња со кои ги истакнува своите совршени нозе.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Клетва” и “Младиот Јорданчо” се двете нови песни на Дамјан Стојаноски. Тој подготвува и цд, на кое ќе има 10 македонски песни со кои тој ќе се претстави пред македонците во дијаспората, затоа што за скоро време, отприлика за недела дена заминува на неговата прва Австралиска турнеја.

scroll back to top

Повеќе...

 

Најновата вест која се најде на турските таблоиди е веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат.

scroll back to top

Повеќе...

 

Тони Цетински е скршен од несреќата која се случи пред една недела, а во која прегази човек. Тој вели дека шест дена не спие нормално и дека сеуште не е подготвен да застане на сцена.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Таму среде Балканот”  е најновото музичко дело од Орце Стевкоски , песна која Орце ja сними пред неговото неодамнешно заминување на едномесечната турнеја во Австралија.

scroll back to top

Повеќе...

 
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/