Се за македонската естрада...


ФОЛК ЕВЕРГРИН

Фолк евергрин

ХРИСТИНА ИЛИЈОСКА И МАЕСТРАЛ - ПО ДРУМ ОДАМ - 0%
АНЕТА И МОЛИКА - ЈАНО ЛЕ ЈАНКЕ УБАВА - 11.1%
ЈОВАНА ЈАКИМОВА И ЕКСТРА БЕНД БТ - ЈА ИЗЛЕЗИ СТАРА МАЈКО - 11.1%
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА - ПИЈАНА ОД ЉУБОВ - 33.3%
ФАВОРИТИ БЕНД БИТОЛА - АНГЕЛИНО - 0%
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКА - РУМ ДУМ ДУМ - 11.1%
ЕВТО ПУПИНОВСКИ - ТИНКЕ КАТИНКЕ - 11.1%
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУШЕ - ЗЕЛЕНИ ОЧИ - 0%
ЕЛЕНА ВЕЛЕСКА И ЦАРДАК - НИКНАЛО ЦВЕЌЕ ШАРЕНО (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
ГРУПА МАРИФЕТ - ОПА ОПА ОПСАСА (ПРЕДЛОГ) - 11.1%
The voting for this poll has ended on: 09 Сеп 2017 - 00:00


Најнови наслови

Сека Алексиќ во чизми над колена остава без здив!

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив...

Повеќе...

Многубројни ангажмани, но сепак најде време и за...

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ...

Повеќе...

Привлече големо внимание од туристите

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео...

Повеќе...

Намален наградниот фонд на Фолк фест Валандово

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да...

Повеќе...

Покрај прекрасниот вокал, Христијан Стојоски...

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели...

Повеќе...

После бурната летна сезона, Татијана Стефаноска...

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот...

Повеќе...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ...

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот...

Повеќе...

(ВИДЕО) Џеси Џеј објави нов спот

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината...

Повеќе...

Сека Алексиќ повторно во провокативно издание. Во црвен фустан и чизми над колена ги остави без здив нејзините обожаватели.

scroll back to top

Повеќе...

 

Најработно, со ваков епитет може да се пофали фолкерката Сања Ристеска која имаше многубројни настапи низ целата

scroll back to top

Повеќе...

 

Фолкерката Соња динамит, која допатува од далечната Австралија во Македонија за да сними неколку видео записи е

scroll back to top

Повеќе...

 

Синоќа се одржа  првата вечер од добро познатиот фолк фест Валандово која беше ревијална, а не изостави да не се

scroll back to top

Повеќе...

 

Христијан Стојоски прекрасно пее, но умее да свири и на два инструменти, храмоника и клавијатура. Тој вели дека се пронашол во овие инструменти, на кои свири веќе 5 години.

scroll back to top

Повеќе...

 

Татијана Стефаноска продолжува со работните ангажмани. Наредниот месец заминува за Кушадаси со нејзиниот сопруг каде ќе настапат на македонско-турска вечер, а во декември со групата Премиер, патува за Германија. Таа е веќе подготвена и за настапот на Фолк Фест Валандово каде ќе настапи под редниот број 10.

scroll back to top

Повеќе...

 

ЕВРОФЕСТ-2017-ПОБЕДНИЦИТЕ ЛАУРЕАТИ НА ЕВРОПСКИТЕ ФЕСТИВАЛИ ЌЕ ПЕАТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ. 21-то издание на фестивалот ќе се одржи на 23-ти септември во домот на АРМ со почеток во 20 часот.

scroll back to top

Повеќе...

 

Џеси Џеј конечно по тригодишната пауза, објави нов спот. Свое провокативно видео доби нејзината песна „Think About That“, со што го најави нејзиниот четврт албум со наслов „R.O.S.E“.

scroll back to top

Повеќе...

 

Денес фолк дива, а некогаш вистинска убавица. Како изгледала Благица Павловска на 30 годишна возраст?

scroll back to top

Повеќе...

 

Пејачката Сани, ќе доминира на годинешното издание на Фолк Фест Валандово. Деколтето паѓа во сенка, таа овој пат во фокусот на вниманието ќе биде со големиот труднички стомак.

scroll back to top

Повеќе...

 

Елена Велевска од нејзините почетоци на музичката сцена, па се до денес, се одлучува на храбри чекори. Таа вели дека на македонската публика сака да и понуди поурбана фолк музика.

scroll back to top

Повеќе...

 

Песната “Посебна” од Татијана Стефаноска си доби и свое видео. Спотот се снимаше на неколку локации во Охрид, а во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Заедничкиот спот на Авичи и Рита Ора за Lonely Together собра голем број симпатии кај публиката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Менаџерот на Северина се огласи со реакција по веста за ограничувањата на Игор Којиќ кон синот на пејачката.

scroll back to top

Повеќе...

 

Наташа Беквалац пристигна на Ибица, односно на рајското место кадешто ќе се венча. На венчавката ќе присуствуваат 30-тина гости.

scroll back to top

Повеќе...

 

Комплетиран проектот во живо со македонски изворни песни на група Милениум. Проектот е во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Покрај песната за која со право го носи епитетот на последниот негов албум “Грло ненапеано” и покрај гурманските

scroll back to top

Повеќе...

 

Привршува новиот проект кој неодамна го реализираше Дрим Тим заедно со Ин продукција, под наслов “Етно Балкан”. Со

scroll back to top

Повеќе...

 

Снеже Радичевска негува повеќе стилови на музика, но вели дека во душата повеќе ја чувствува забавата песна.

scroll back to top

Повеќе...

 

Линкин парк ќе одржат концерт во сеќавање на Честер Бенингтон. Концертот ќе се одржи на 27-ми октомври во Лос Анџелес.

scroll back to top

Повеќе...

 

Донесена пресудата. Што не смее да прави Игор Којиќ со синот на Северина.

scroll back to top

Повеќе...

 

“Моја Ангела” е новото авторско дело на Христијан Стојоски. Песната за скоро време ќе добие и спот кој ќе биде во соработка со ИН Продукција.

scroll back to top

Повеќе...

 

Оскар бенд напорно работат на творење песни и ора. Тие се доста зафатени и со настапи низ Македонија, а крајот на Октомври заминуваат на прва голема турнеја во Австралија.

scroll back to top

Повеќе...

 

Лејди Гага го откажа настапот на фестивалот во Рио де Женеиро. Таа итно била пренесена во болница.

scroll back to top

Повеќе...

 

Јелена Розга раскина со Момчето. Хрватски магазин пренесува дека тие решиле да и стават крај на врската, но причината не ја споделиле во јавноста.

scroll back to top

Повеќе...

 

Сања Ристеска најавува уште еден спот за песната Ќе те полудам. Со оглед на тоа што е доста задоволна од соработката со ИН Продукција, таа истакна дека и овој спот ќе го работи со нив.

scroll back to top

Повеќе...

 

Гости присутни

Има 23 гости присутни
Банер
INTV можете да ја гледате на intvau.com и од сега на сателит во Австралија на tvplus.com.au
  • Facebook Group: 142357699153937
  • YouTube: EVoficialvideo
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
http://estradaplus.com/plugins/page/ http://estradaplus.com/cache/view/docs/