Вера со став дека е голема чест да се настапува на македонски фестивал со големите музички имиња

May 22, 2018 Vesna Bastovanska 0

“Да живее младоста” е песна која австралијанката со македонско потекло Вера Трајкоска ја има отепано изминативе години на тетовските “Филиграни”. Таа како што напомена при […]

( ФОТО ) Почина матурант на чија матура требало да пее Адам Лабунски, пејачот не го враќа капарот !

May 21, 2018 Jasna Stojanoska 0

Пејачот Адам Лабунски требало да пее на матурска забава, но за жал матурантот починал. Според коментарите на социјалните мрежи Адам, зел капар за тој настап и […]