Спасен Силјаноски : Ако продолжи корона кризата, музиката ќе мора да ја ставиме на пауза !

October 13, 2020 Jasna Stojanoska 0

Откако ја промовираше неговата најнова песна “Ах да се врати времето”, заедно со спот, Спасен Силјаноски проговори и за моменталната состојба со коронакризата. Тој вели […]

Направија вистински БУМ на Тумба Фест-Влатко проговори за соработката со Скопски Боеми

October 9, 2020 Jasna Stojanoska 0

“Литро вино, литро вода” е песната со која што Влатко Алексовски и Скопски Боеми настапија на годинешното издание на фестивалот на шегобијна песна “Тумба Фест” […]

Успешен протест на музичарите : Во петок ќе се чека “ДА” за свадбите !

October 8, 2020 Jasna Stojanoska 0

Македонските музичари, естрадните уметници, ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите го одржаа најавениот протест пред владата на Република Македонија. На протестот беа присутни над 1000 нивни […]