Сопственик на ресторан пред настап на Даниела Темелковска: Дојдете во што поголем број за да можам да ја платам, поскапа е од Карлеуша (ФОТО)

September 18, 2021 естрадаплус 0

Даниела на Фејсбук ги покани сите на својот настап во еден скопски ресторан Камин Кама, а сопственикот на ресторанот музичарот Трајче Толевски, на Фејсбук ја […]

Во љубовта не и оди, но затоа и оди во разголувањето: Розман се фотографираше само во мрежеста долна облека, па праша дали е доста?

September 17, 2021 естрадаплус 0

Македонската мисица Емилија Розман откако се вери со момче кое го познаваше само 24 часа, па по неколку дена наместо свадба се случи раскинување на […]

Премногу млад на само 28 години почина македонскиот манекен Филип Алексовски

September 15, 2021 естрадаплус 0

Македонската модна сцена во тага деновиве поради смртта на манекенот Филип Алексовски, член на модната агенција Модел Ин во чии рамки градеше долгогодишна успешна кариера. […]

Мелани Тapчyловска на 16 г. блесна на Охридски Трубадури и ОСВОИ ПРЕСТИЖНА НАГРАДА

September 15, 2021 естрадаплус 0

На годинашното 28. по ред издание на познатиот интернационален музички фестивал Охрид Фест – Охридски трубадури, кој се одржуваше од 10-11.09., Мелани Тарчуловска ја освои […]

Полицијата го приведе јутубер, влегол во училница снимал и навредувал девојчина

September 15, 2021 естрадаплус 0

Драма се случила утрово во средното електро-машинско учулиште „Коле Нехтенин“ во Штип. Битослкиот јутјубер Ритко скришно влегол во училиштето, ги снимал учениците и со вулгарни […]