Wilder заврши во болница по натпреварот и рече: „Дадов се од себе, но тоа не беше доволно“ видео

October 10, 2021 естрадаплус 0

Повторно, Деонтеј Вајлдер загуби со пауза во борбата против Тајсон Фјури. Трилогијата сега е завршена и јасно е дека „Циганскиот крал“ е сепак подобар боксер. […]