Ексклузивно

Ексклузивно

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ за Естрада плус : Велевска одговори на се и стави крај на чаршиските муабети

Фолк пејачката Елена Велевска деновиве е топ тема, како во медиумите така и во чаршијата. По десет години брак, таа реши да стави крај, како…

Ексклузивно

“Охридски трубадури 2018“: Балканската пејачка елита во Охрид со директен пренос на ИН ТВ

На јубилејниот, 25-ти  Интернационален музички фестивал   “Охрид  Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи  на  – 6 – 7 и 8  септември, ќе учествуваат преку…

Ексклузивно

Охридското социјално друштво “Свети Наум Охридски” додели благодарница на ИН продукција и ИН ТВ

По 35-ти пат во Мелбурн се одржа Охридскиот бал на кој се доделуваат благодарници на значајни личности кои допринесуваат во реализирање на проектите на социјалното…

Ексклузивно

Дара Бубамара направи садо-мазо селфи, но поради еден детаљ од хотелската соба горат социјалните мрежи

Пејачката Дара Бубамара на социјалните мрежи објави две нови провокативни фотографии од Виена . Едната ја направила пред излегување, а втората по враќањето во хотелот….

Ексклузивно

Елена Велевска во едноделен костим за капење на лежалка,коктел ја отвори сезоната во Охрид

Македонската фолк-поп ѕвезда има нова песна. Песната е насловена ,,Крштевка” и ние веруваме дека таа ќе стане вистински хит на сите крштевки што престојат, испена…