Синот и ќерката на Шабан по два дена забрана го идентификуваа телото на пејачот

February 20, 2019 Vesna Bastovanska 0

Синот Михајло и ќерката Санела Шаулиќ го идентификуваа телото на пејачот вчера попладне околу 15 часот, потврди за српските медиуми пријател близок до семејството. -Вистина […]

ЗAГИHA ШАБАН ШАУЛИЌ: Кралот на народната музика пoчинa во тешка cooбpaќајна нecpeќа

February 17, 2019 Vesna Bastovanska 0

Кралот на народната муизка Шабан Шаулиќ зaгинa во тешка cooбраќајна нecpeќа во Германија, пренесуваат српските медиуми Ѕвездата на народната музика според неофицијалните информации на српските […]

Од девојче израснато во сиропиталиште до позната пејачка: Судбината и се насмеа на Весна Џогани

February 6, 2019 Vesna Bastovanska 0

Српската пејачка Весна Џогани имала навистина тешко детство, но судбината и` се насмевнала и животот целосно и` се сменил. Од девојче израснато во сиропиталиште, стана […]

БРЕНА СЕ ОПУШТА НА БОРА БОРА

February 1, 2019 Ljupco Andreski 0

Српската пејачка Лепа Брена максимално го користи одморот на Бора Бора, атрактивната дестинација каде што периодов престојува со нејзиното семејство. Тропскиот остров претставува втор дел […]

Со години не разговара со зетот кој му ја претепа ќерката – конечно пејачот кажа што мисли за Адил

January 31, 2019 Ljupco Andreski 0

Пејачот Адил Максутовиќ и Џеј Рамадановски започнаа војна поради инцидентот кој се случи во 2013 година, кога Адил ја претепа својата сопруга Ана Рамадановска, ќерката […]