Балкан

Балкан

Ќерката на познатиот босански музичар се обиде да се самоубие: Ја пронашле крвава во бањата, итно е префрлена во болница

Во домот на Милиќ Вукашиновиќ, поранешниот тапанар на Бијело дугме и фронтменот на Ватрени пољубац, во сараевската населба Језеро во попладневните часови се одиграла вистинска…

Балкан

Сопругата на Сакиќ одговори на обвинувањата: Не сум виновна за смртта на Синан, сакаме само достојно да го испратиме

Пејачот Синан Сакиќ почина во петокот во својот дом, а веднаш по трагичниот настан почнаа да кружат приказни дека за неговата смрт е одговорно семејството,…

Балкан

Го држи за рака починатиот татко – објавена фотографија од Синан која го расплака регионот

Синан Сакиќ почина вчера рано наутро по долго и тешко боледување, а неговото семејство е неутешно и скршено за загубата. Неговата ќерка Џуклица објави фотографија…