Articles by естрадаплус

Ексклузивно

“Охридски трубадури 2018“: Балканската пејачка елита во Охрид со директен пренос на ИН ТВ

На јубилејниот, 25-ти  Интернационален музички фестивал   “Охрид  Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи  на  – 6 – 7 и 8  септември, ќе учествуваат преку…

Македонија

ГЕЈ СВАДБА ВО СКОПЈЕ, БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА ЗАДОЛЖЕНА ЗА АТМОСФЕРАТА

Младоженците – момче од Скопје и неговиот избраник, момче од Австралија со македонско потекло за пријателите направиле веселба и го официјализирале нивниот неодамна склопен брак.  Гостите…

Свет

Стинг распали по Светското првенство: ФИФА е корумпирана, Мундијалот е полн со национализам

Планетарно популарниот англиски музичар Стинг не е многу воодушевен од успехот на англиската репрезентација на Светското фудбалско првенство кое се одржува во Русија, бидејќи клупскиот…

Македонија

Скоро три години од смрта на Уснија Реџепова,братот останал сам,сите го напуштиле

Една од најдбрите пејачи борбата со лошата болест ја изгуби на 1-ви октомври 2015 година во утринските часови.Сеќавањата на саканата сестра Уснија,за српските медиуми ги…

Македонија

БЕЗБЕДНОСНИТЕ КАМЕРИ ЌЕ ЈА РАСВЕТЛАТ МИСТЕРИОЗНАТА СМРТ НА ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ?

Снимките од безбедносните камери поставени на булеварот Трета македонска бригада, во близина на фабриката Раде Кончар треба да помогнат или откријат како настанала смртта на…

Македонија

Солзи и тага: Семејството, колегите, пријателите се простија од Влатко

Речиси целата музичка естрада денес дојде на градските гробишта во Ѓорче Петров да го испрати пејачот Влатко Илиевски во неговиот вечен дом. Освен семејството, неговите…