Articles by Vesna Bastovanska

Македонија

Јовиќ: Последниве четири години секоја година сме Австралија

Презадоволен е од изминатата австралиска турнеја а најавува и нова. Неуморниот Ѓоко Јовиќ најаува доста работа во периодот кој следува. Тој на минатогодишната австралиска турнеја…

Македонија

ИН продукција екслкузивно на заминувањето на македонската легенда Наум во Австраија

ИН  продукција како екслкузивен и медиумски покровител на долгонајавуваната австралиска турнеја на легендарниот Наум Петрески го имаше правото да го направи краткото интервју со грлото…

Балкан

Синан Сакиќ е во многу тешка состојба, неговиот син приведен бидејќи сакал да го изнесе од болница

Откако вчера семејството на Синан Сакиќ доживеа вистински пекол, конечно успеа да го ослободи пејачот од болницата во која неговата сопруга тврдеше дека има ужасни…

Македонија

“Крштевка” нова наменска песна од Елена Велевска

По неколкуте нејзини претходни наменски песни, како “Куме заиграј”, “Невеста”, овојпат фолк дивата Елена Велевска со нова песна, “Крштевка”. Потребата за една ваква наменска песна…