Articles by Jasna Stojanoska

Македонија

(ВИДЕО) Дамјан Стојаноски го промовира спотот за песната “Мајко, чекај ме”

Дали го погледнавте и дали ви се допадна најновиот спот од младиот Дамјан Стојаноски за песната “Мајко, чекај ме”? Дамјан Стојаноски го промовираше неговиот најнов спот…

Македонија

Стојне и Бобан за Нова година во Диско Палма-Швајцарија

Стојне Николова и Бобан Мојсовски за Најлудата ноќ се резервирани во Дискотека Палма-Швајцарија. Ветуваат незаборавни моменти и  одлична забава до раните утрински часови Важат за…

Македонија

Андреј Илиоски освои прво место на Меѓународниот натпревар “SaxClar”

Младиот виртуоз на дувачки инструменти, Андреј Илиоски го освои првото место на Меѓународниот натпревар “SaxClar” кој се одржа викендов во Скопје. Андреј убавата вест ја соопшти…

Свет

20 полицајци со автомати ја чуваат Кајли Миног на концерт во Келн

Германски државјанин преку социјалните мрежи неколкупати и се заканувал на австралиската пејачка Кајли Миног дека ќе ја убие. Според весникот „Билд“, Германецот со психички пореметувања…