Тања Јовановска : Нашинците со нетрпение очекуваат концерт на македонски изведувач !

March 2, 2018 Jasna Stojanoska 0

Нашинците со нетрпение очекуваат концерт на македонски изведувач. Пејачката Тања Јовановска вели дека македонците кои живеат надвор од земјава, се желни за македонска песна. Македонците […]

Наташа Беквалац стана мајка!

March 1, 2018 Jasna Stojanoska 0

Наташа Беквалац, стана мајка. Таа се породи со царси рез, а на свет донесе ќеркичка. Спрските медиуми пренесуваат дека на породувањето присуствувал и нејзиниот сопруг […]