Едита ги напушта Министерке

March 9, 2018 Jasna Stojanoska 0

Едита веќе не е дел од групата Министерке. Оваа вест таа официјално ја потврди со статус на својот Инстаграм профил. После повеќемесечните шпекулации, Едита потврди […]

Еминем повторно на врвот !

March 5, 2018 Jasna Stojanoska 0

Американската музичка индустрија „RIAA“ објави дека Еминем е повторно на врвот со најмногу дигитални продажби. Иако Еминем во последните 10 години не е активен на […]