Sвездата на Челзи објави снимка од надзорните камери : „Никогаш нема да можеш да живееш мирно“

Тој беше ограбен додека играше натпревар од Лигата на шампионите
Четворица крадци организирале грабеж врз куќата на Рис Jamesејмс додека играл натпревар од Лигата на шампионите.
James беше на Стемфорд Бриџ во вторникот вечерта во дресот на Челзи против Зенит (1-0), дури и не се сомневаше што му се случува дома.

Крадци провалиле во неговата куќа и украле сеф. Англискиот репрезентативец го пријави инцидентот, а потоа објави видео од кражбата снимено од безбедносните камери. На неа се гледа како крадци влегуваат, пробиваат автоматска врата и влечат сеф, кој потоа го вчитуваат во автомобил.

"Вечерта на 14 септември 2021 година, додека играв во Лигата на шампионите, група кукавички крадци влегоа во мојата куќа. Успеаја да одземат тежок сеф во кој беа сместени некои од моите лични работи. Немам накит во куќа, така што се што е или во сеф беа моите медали: оние од Лигата на шампионите, Суперкупот и второто место на ЕП 2020. Овие медали со Челзи и Англија честа за конфликтот никогаш не можат да ми бидат одземени, дури и ако го направам тоа немаат медали со мене. Сепак, апелирам до сите навивачи на Челзи и Англија да ми помогнат да ги идентификувам и осудам овие негативци кои никогаш нема да можат да живеат мирно, бидејќи се бараат докази против нив. Полицијата, моите агенти и Челзи (и многу други ) се блиску до мене и имаме силни индикации кои се виновниците. Се приближуваме до нив. За среќа што никој не беше дома за време на кражбата, но сакам да ве известам дека сите се добро и безбедно. Се надевам дека ќе дели правда заедно “, рече Jamesејмс.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*