Лејди Гага и Бред Пит ќе глумат во ист филм

Супер ѕвездата Лејди Гага не мирува. Во светот на музикта мометално царува, но таа не ја заборава и незината друга страст- актерството.

Иако глумеше во „Ѕвездата е родена“ заедно со заводникот Бредли Купер и филмот постигна огромен успех, сега повторно на филмското платно.

Таа ќе биде дел од новото остварување на режисерот Дејвид Линч, насловено како „Bullet Train“.

Според сценариото, дејството следи група платени убијци со спротиставени мотиви во воз за Токио.

Не се знае дали Гага ќе биде убиец, ама се знае дека ќе глуми заедно со Бред Пит, кој е избран во главната машка улога.

Гага се’ уште не ја потврдила веста, но дел од медиумите пренесоа дека таа воопшто не се двоумела дали да ја прифати понудата.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*