ЖЕЉКО САМАРЏИЌ КОНЕЧНО ЈА ПОКАЖА СОПРУГАТА

Популарниот пејач Жељко Самарџиќ е во среќен брак 35 години и никогаш јавно не ја покажал сопругата Маја.

Жељко се вклучи во живо во шоуто „Премиера – викенд специјал“ и на изненадување ја спомена и покажа својата сопруга.

Самарџиќ откри дека ја напушта Црна Гора по три месеци и се враќа во Белград.

– Само што се спакував, заминувам за Белград со сопругата Маја по три месеци на море. Ни фалат пријателите – рече Жељко.

Пејачот истакна дека се придржува до сите пропишани мерки заради коронавирусот и дека продолжува да се придржува до него.

– Каде и да одевме, во џебот имаме маска, и сè уште се придржувам до тоа, тоа е многу важно. Беше прекрасно на море, имаше малку дожд, денес е сончево … Јас сум љубител на морето, сакам риболов, дружење со рибари, можно е повторно да се вратам во Котор затоа што е сезона на риболов. Многу копнеев по Белград, едвај чекам – изјави пејачот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*