Нино Величковски : Колку ќе биде прифатена песната, толку сте и успешни во работата !

October 15, 2020 Martin Petrevski 0

“Колку ќе биде прифатена песната-толку сте и успешни во работата.”-ова го истакна познатиот пејач Нино Величковски во неодамнешно интервју за ИН ТВ. Нино неодамна оствари […]

Ријана, Мадона и Тејлор Свифт на листата најбогати самостојни претприемачи во САД

October 15, 2020 Martin Petrevski 0

Американските поп-ѕвезди Мадона, Ријана и Тејлор Свифт од неодамна се наоѓаат на листата најбогати самостојни претприемачи во САД, според списанието „Форбс“. Имено, Ријана на пр., […]

„Ти си ангел на добрината“: Тони Цетински со емотивна порака за Тоше Проески 13 години по неговата смрт

October 15, 2020 Martin Petrevski 0

Ден пред годишнината од смртта на Тоше Проески, неговиот пријател и колега кој никогаш не го преболи, Тони Цетински одлучи да се огласи. Двајцата дури […]