Саша Ковачевиќ завршил во болница – По операцијата цел е со отоци на лицето

Последните денови се „крена прашина“ на социјалните мрежи по појавувањето на пејачот Саша Ковачевиќ во емисијата „Балканска Улица“.

Пејачот имал отечено лице, особено околу очите и започнале шпекулации дека претрпел естетска корекција.

Многумина веќе почнаа да го осудуваат за оваа постапка, а причината за неговиот изглед е од сосема поинаква природа.

„Саша неодамна беше опериран, но не естетски, туку медицински. Тој имаше операција на синуси и процесот на опоравување по оваа интервенција трае неколку недели. Со оглед на тоа дека е професионалец, тој не сакаше да го откаже однапред договореното снимање на емисијата, па изгледаше малку надуено во шоуто “, објасни менаџерот на Саша за„ Објектив.рс “.

Ковачевиќ подетално зборуваше за проблемите што го мачат со години, а сега објасни сè за постапката што ја имаше:

„ Јас по трет пат имав операција на синус затоа што 20 години имам проблем со алергии и на секои 6 или 7 години го решавам проблемот со носната школка, па сега не се замарам. Тоа беше причината што заминавме, го искористив овој период кога немаме работа и можам да си дозволам да отекувам и што и да биде, тоа беше причината “, рече Саша.

Пејачот полека почнува да се враќа во работната атмосфера и почна да настапува. Неодамна објави неколку синглови кои за кратко време го најдоа патот до публиката.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*