Сузана Спасовска стана баба

Познатата фолк-пејачка Сузана Спасовска официјално стана баба. Нејзината ќерка на свет ја донесе малечката Клара.

Популарната пејачка оваа вест веднаш ја сподели на социјалните мрежи, па напиша:

– Дар Божји за родителите и радост голема! На 30 септември, на ден празничен се роди мојата внука Клара. Да е жива, здрава, благословена, среќна, насмеана и распеана. Ти благодарам Боже! – стои во напишаното.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*